Blog Turiec Online

Vitajte na blogoch, môžete tu nájsť zaujímavé príbehy, nápady a komentáre.

Do Martina prichádza Dobrá mestská politika

Matej Bórik
Najviac nešťastní kandidáti na poslancov, ktorých poznám, sú tí, ktorí sú prehnane ambiciózni, no zároveň extrémne leniví. Táto kombinácia produkuje závisť, ktorá im zo života robí peklo.
 
Podľa nich nič nefunguje, nič sa nedarí, iba oni dokážu zmeniť veci a až vtedy, ak sa dostanú do zastupiteľstva. Sú to ľudia, ktorí chcú urobiť niečo veľké, no nie sú ochotní robiť každodennú mravčiu prácu na zlepšovaní prostredia, v ktorom žijeme. Predstava, že niekto dokáže fungovať vďaka vlastným výsledkom je pre nich doslova nepochopiteľná, je to však iba stihomam a strach, že do Martina prichádza Dobrá mestská politika.
 
V neziskovom sektore pracujem 10 rokov, čo je doba, za ktorú sa môžem považovať za experta v tejto oblasti. Desiatky certifikátov, ocenenia, stovky partnerov a referencie, s ktorými nemám problém nájsť si kedykoľvek a kdekoľvek prácu. Napriek tomu ostávam v Martine, pretože mi záleží, ako to tu bude vyzerať. A rozhodne nečakám na výsledky volieb. Pracujem na tom každý deň. Mám čas na naše mesto a práca mi umožňuje venovať sa mestskej politike denne niekoľko hodín.
 
Želám si v Martine poslancov, ktorí sú úspešní v súkromnom aj podnikateľskom svete a ktorí majú na občanov čas. Pýtajte sa kandidátov, koľko majú času a pýtajte sa ich, čo považujú za svoje najväčšie osobné a pracovné úspechy, s ktorými sa môžu pochváliť za uplynulé mesiace či roky. Keď som sa to pýtal ja, moje komentáre boli vymazávané a odpovede neprichádzali. Prajem si v zastupiteľstve úspešných poslancov a ľudí, ktorí sa neboja pochváliť životopisom, trackrecordom alebo referenciami v biznise. Pretože takí ľudia nie sú odkázaní na poslaneckú odmenu a pomáhať vedia aj z presvedčenia.
 
Nepotrebujem splácať hypotéku a nie som závislý na odmene, preto nikdy nebudem motivovaný získavať ale dávať. Ak ste ešte nečítali môj manifest Dobrej mestskej politiky, teraz je priestor: https://www.matejborik.sk/manifest
 
Objednávateľ: Matej Bórik, M. Dulu 46, Martin
Dodávateľ: METRO, M. Dulu 46, IČO: 42346118, Martin
Ohodnoťte blog:
2
Môj plán pre mesto Martin a mestskú časť Stred
Martinčania si zaslúžia dobrú mestskú politiku