Blog Turiec Online

Vitajte na blogoch, môžete tu nájsť zaujímavé príbehy, nápady a komentáre.

Môj plán pre mesto Martin a mestskú časť Stred

Môj plán pre mesto Martin a mestskú časť Stred
Milí obyvatelia mesta Martin a zvlášť mestskej časti Stred, predstavujem môj program v rámci Dobrej mestskej politiky, ktorej cieľom je zvýšiť atraktivitu mesta pre občanov aj návštevníkov.
 
Viac než desať rokov sa v rámci svojej profesie zaoberám komunikačnými a marketingovými stratégiami. Medzi mojich klientov patria renomované spoločnosti, pre ktoré pracujem ako konzultant a externý manažér. Som riaditeľom občianskeho združenia METRO, v ktorom okrem realizácie verejnoprospešných aktivít pomáhame neziskovým organizáciám, školám a kultúrnym inštitúciám. V portfóliu máme aj etablované projekty ako dobré správy Turiec Online, knižné búdky Ďakujem, sused alebo moderný kancelársky priestor v centre mesta – Coworking METRO.
 
Mám 51 299 dôvodov, prečo kandidujem ako nezávislý na poslanca za mestskú časť Stred
 
Mesto má posledné štyri roky na vytvorenie takých podmienok pre občanov, aby boli motivovaní ponechať si trvalý pobyt v Martine alebo sa sem prisťahovať, aby sme neklesli pod hranicu 50 000 obyvateľov s trvalým pobytom. Preto pracujem na aktivitách a podporujem investičné projekty, ktoré vedú k zvýšeniu atraktivity mesta Martin. 51 299 je číslo vyjadrujúce počet obyvateľov s trvalým pobytom v Martine ku dňu 15. októbra 2022.
 
Ponúkam desaťročné skúsenosti a prezentujem uskutočniteľné riešenia
 
Martinčania a Martinčanky, ponúkam vám desaťročné skúsenosti z oblasti komunitného rozvoja, tvorby verejného priestoru a realizácie aktivít v kultúre a cestovnom ruchu. Na komunikáciu a prácu poslanca mám čas, nedochádzam za prácou mimo región a nie som finančne odkázaný na poslaneckú odmenu vďaka klientom, s ktorými spolupracujem. Preto som už na začiatku mojej predvolebnej kampane dal verejný prísľub, že svoju odmenu použijem iba na podporu dobročinných aktivít v našom meste.
 
Môj program je zameraný na tri oblasti
 
1️⃣ KOMUNITNÝ ROZVOJ
✅ Mestský bazár a požičovňa vecí
✅ Centrum opakovaného použitia
✅ Ovocné sady a komunitné záhrady
✅ Mestské včely a kvitnúce lúky 🐝
 
2️⃣ VEREJNÝ PRIESTOR
✅ Inštitút pre verejný priestor
✅ Kancelária prvého kontaktu
✅ Projekt Otvorené mesto
✅ Mestský Coworking
 
3️⃣ CESTOVNÝ RUCH
✅ Regionálna karta Turiec Pass
✅ Nová komunikačná stratégia
✅ Konferencia cestovného ruchu
✅ Produktové balíčky pre turistov

 

Podrobnosti k jednotlivým oblastiam: Dobrá mestská politika

 
Objednávateľ: Matej Bórik, M. Dulu 46, Martin
Dodávateľ: METRO, M. Dulu 46, IČO: 42346118, Martin
 
Ohodnoťte blog:
2
Do Martina prichádza Dobrá mestská politika