Súťažnú sezónu 2019 sme začali úspešne

Súťažnú sezónu 2019 sme začali úspešne

Vedeli ste, že moderná gymnastika je považovaná za jeden z najnáročnejších esteticko-umeleckých športov, v ktorom je pohyb vykonávaný v súlade s hudbou a kontaktu s náčiním? Že sa v ňom kombinujú prvky baletu, gymnastiky, divadelného tanca a akrobacie a to ako s náčiním, tak bez neho? Že moderná gymnastika je od roku 1984 športom olympijským?

 

A viete, že história tohto športu v Martine sa začala písať v roku 2011, kedy vznikol klub modernej gymnastiky KMGTANJA Martin (www.kmgtanja.sk) a od tohto roku si moderná gymnastika našla v Turci svoje nezastupiteľné miesto a medzi dievčatami sa teší čoraz väčšej popularite?

 

Nie? Tak teraz už viete :)

 

Rovnako tak sa od minulého roka darí domácemu klubu KMG TANJA Martin organizovať aj súťaže, ako bola aj tá, ktorá sa konala dňa 9. marca 2019 a bola oficiálnym otvorením novej súťažnej sezóny.

 

Prvého kola VGP (Východoslovenského pohára) sa zúčastnilo 150 detí vo veku od 4-17 rokov zo 7 športových klubov zo stredného a východného Slovenska. V doobednej časti súťažili deti v základnom programe C, poobede prebiehala súťaž v kategórii B. Na organizácii takejto súťaže sa podieľalo množstvo rodičov, pomohli sponzori a vďaka nim sa podarilo vykúzliť krásnu súťaž, ktorá mala nádych jari. Keďže ide o novú sezónu, mnohé deti mali na súťaži svoju premiéru, tie skúsenejšie si otestovali svoje nové zostavy, na ktorých pracovali posledné mesiace.

 

Naše Turčianske moderné gymnastky hrdo reprezentovali náš kraj a získali v doobednej i v poobednej súťaži dokopy 21 medailí a to nasledovne:

 

v kategórii C si domov odniesli: 5 zlatých, 3 strieborné a 4 bronzové medaile

v kategórii B získali 2 zlaté, 3 strieborné a 4 bronzové medaile

 

Tešíme sa z úspechov a všetkým moderným gymnastkám prajeme veľa vytrvalosti, húževnatosti do ďalších tréningov a veľa športového šťastia do nasledovných súťaží.

 

Ohodnoťte blog:
5
Viete, že v sobotu sú voľby?
#3 Vysokoškolský seriál: Čo robiť aby mi dala vyso...