V sobotu 24. marca 2018 v čase od 08:00 - 14:00 hodiny bude správca komunikácie na ceste I/18 v úseku pred Dubnou Skalou realizovať osadenie zvodidiel.

piatok, 23 marec 2018 14:26

Jarná očista v meste začína!

Aj keď teploty tomu príliš nenasvedčujú, zima pomaličky končí a prichádza jar. Keďže s jarou je nerozlučne späté aj upratovanie, mesto sa aj v roku 2018 postará o pristavenie veľkokapacitných kontajnerov, dočistenie komunikácií po zime a očisty oddychových zón v jednotlivých mestských častiach.

štvrtok, 22 marec 2018 12:27

Módne hity jari v OC Tulip

Jar zavítala aj do OC Tulip. Nové jarné kolekcie a svieža výzdoba s pestrou škálou farieb vás privítajú hneď pri vstupe.

štvrtok, 22 marec 2018 11:34

Deň otvorených dverí v Ignis krby

Profesionáli na stavbu krbov – Ignis krby, pozývajú v sobotu 7. apríla 2018 všetkých, čo plánujú vo svojom dome krb alebo pec, na Deň otvorených dverí. Akcia sa bude konať od 8:00 – 16:00 hod. vo Vrútkach na ulici Francúzskych partizánov 94.

Nadácia Kia Motors Slovakia darovaním zvyšných 17 vozidiel Kia cee’d Sportswagon splnila svoj minuloročný sľub kompletne obnoviť vozový park Slovenského Červeného kríža. Každý deň stovky pracovníkov a dobrovoľníkov Slovenského Červeného kríža budú môcť využívať pri zásahoch v teréne 37 nových automobilov.

19.marec 2018, Žilina – Žilinský samosprávny kraj prerozdelí tento rok úspešným žiadateľom až 322 000 EUR. O financie sa môžu záujemcovia uchádzať v troch rôznych oblastiach: Aktívny človek – aktívna spoločnosť, Kultúra a Regionálny rozvoj.

Dňa 15. marca  2018 sa hralo  6. kolo celoročnej  minifutbalovej  ligy najmladších žiakov a žiačok okresu Martin, ktorej organizátorom je CVČ na Ul. A. Kmeťa v Martine.

pondelok, 19 marec 2018 15:53

Deň, keď za kávu zaplatíte veršami

Dúšok povzbudzujúcej kávy alebo voňavého čaju sa premení na oslavu. V partnerských kaviarňach Julius Meinl oslávia v stredu 21. marca Svetový deň poézie. Prebuďte v sebe básnika, v tento výnimočný deň sa mení platidlo. Za kávu alebo čaj môžete v 19 kaviarňach v jedenástich slovenských mestách zaplatiť vlastnými veršami.

ŽILINA, 17. marec 2018 – Žilinská župa umiestnila sčítacie zariadenia pri vstupoch do Budatínskeho parku, kde monitorujú pohyb chodcov od leta 2016. Údaje z nich ukázali, že odvtedy areálom pri Budatínskom hrade prešlo takmer 300-tisíc ľudí (291 089).

V sobotu 17. marca sa v Kysuckom Novom Meste konal 41. ročník a zároveň 2. kolo Turnaja Olympijských nádejí v jude, oblasť Sever.

Občianske združenie Vidiecky parlament na Slovensku vyhlasuje 8. ročník celoslovenskej prehliadky kraslíc v spolupráci s FS Červená chustečka, MAS OKO o. z. a zahraničnými partnermi z Maďarska, Rumunska a Poľska, ktorej slávnostné otvorenie sa bude konať 5. apríla 2018 o 11:00 hod. v sále Kultúrneho domu v Jaklovciach.

Reklama

Články mesiaca

Z regiónu

Skrášlenie obecného dvora závisí aj od vášho hlasu

V Kláštore pod Znievom chcú mať nielen krajší obecný úrad, ale aj jeho dvor. Obe...

Oznamy

Vodiči si ničia nárazníky pred poliklinikou v Martine

Do redakcie Turiec Online prišiel podnet od obyvateľa Martina ohľadom obrubníkov...

Aktivity

Talent Show na evanjelickej škole

Jednou zo silných stránok Evanjelickej spojenej školy je nadštandardná výučba an...

Z regiónu

Bytčianske gymnázium vyvesilo čiernu zástavu na pamiatku Ján…

ŽILINA, 27. februára 2018 – Gymnázium v Bytči v pôsobnosti Žilinského samosprávn...

Spoločnosť

Martinčan prezentoval na „Na krakowskom kráľovskom stole“

V dňoch od 2. do 4. marca 2018 sa v Krakowe konal už XIX. ročník medzinárodnej „...

Oznamy

Na Národnom cintoríne začína výrub

Na Národnom cintoríne v Martine bude od 13. do 28. marca prebiehať výrub rizikov...

Spoločnosť

Kia Motors Slovakia predkladá dve alternatívy rastu platov

(Teplička nad Váhom) 14. marec 2018 – Kia Motors Slovakia (KMS) pripravila pre s...

Aktivity

Martin hostil tanečníkov z celého Slovenska

Koncom februára sa v priestoroch Domu odborov Strojár v Martine uskutočnilo prvé...

Ďakujeme našim partnerom
za podporu Turiec OnlineMestská scéna Martin
TV Severka
Kino Strojár