pondelok, 27 január 2014 00:00

Digitálnu káblovku budú mať už aj Turany

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Digitálnu káblovku budú mať už aj Turany Digitálnu káblovku budú mať už aj Turany

Obyvatelia obce Turany budú môcť od zajtrajšieho dňa sledovať desiatky staníc prostredníctvom digitálneho vysielania cez miestnu káblovú televíziu. Technológia DVB-T prináša nielen vyššiu kvalitu príjmu, ale aj šírenie signálu vo vysokom rozlíšení (HD).

Telekomunikačný operátor Slovanet zajtra štartuje digitálne televízne vysielanie v ďalšej obci Turany neďaleko Martina. Jej obyvatelia budú môcť v rozšírenej ponuke sledovať minimálne 24 TV staníc v digitálnom prenose a niektoré aj v HD kvalite. Ich príjem bude vďaka použitej technológii DVB-T dostupný aj na bežných TV prijímačoch bez dokupovania akýchkoľvek ďalších zariadení či poplatkov, stačí si naladiť nové stanice.

Spoločnosť Slovanet postupne investuje do modernizácie a digitalizácie miestnych káblových sietí v rôznych lokalitách Slovenska. Rovnakú alebo podobnú technológiu a služby už poskytuje v 7 mestách a obciach, pričom v mnohých z nich umožňuje využívať cez káblovku aj vysokorýchlostný internet. Bližšie informácie o digitalizácii uvádza spoločnosť Slovanet na stránke www.slovanet.sk/turany a stručne aj obec Turany na svojej oficiálnej web stránke www.turany.sk.

 

Autor: Slovanet © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn