Chyba

[sigplus] Kritická chyba: Priečinok obrázkov mostklacanyold sa predpokladá ako relatívna cesta k základnému priečinku obrázkov špecifikovanom v administrátorskom rozhraní.

Vytlačiť túto stránku
utorok, 13 november 2012 19:58

Lávka z Priekopy do Kľačian bude hotová najskôr v decembri.

Ohodnotiť túto položku
(11 hlasov)
Lávka z Priekopy do Kľačian bude hotová najskôr v decembri. Lávka z Priekopy do Kľačian bude hotová najskôr v decembri.

[sigplus] Kritická chyba: Priečinok obrázkov mostklacanyold sa predpokladá ako relatívna cesta k základnému priečinku obrázkov špecifikovanom v administrátorskom rozhraní.

Starú a nebezpečnú pešiu lávku používajú denne desiatky chodcov aj cyklistov. Aj za cenu ohrozenia života. Na rekonštrukciu mosta z minulého storočia neboli peniaze a bezvýchodiskovú situáciu zachránila až výstavba diaľnice.

Pri výstavbe mosta cez kanál sa počítalo aj s lávkou pre peších ponad rieku Váh. Kým most bol dokončený v roku 1960, lávka o rok neskôr. Tieto diela umožnili jednoduchý a rýchly presun ľudom, ktorí pracovali na železnici. V súčasnosti je skelet lávky zo železa už značne schátralý. Pôvodne sa prechádzalo po drevených latkách, neskôr boli vymenené za betónové platne. V tých sú v aktuálne diery, ktoré sú čiastočne opravené. Po lávke denne prejde mnoho chodcov a cyklistov. Niekedy sa tam objaví aj motorkár, štvorkolka alebo jazdci na koňoch. V minulosti sa niektoré betónové platne prepadli a bola potrebná okamžitá oprava.

Fotografie mosta od roku 2009 do roku 2012

{gallery}mostklacanyold{/gallery}

V súčasnosti prebieha na mieste výstavba diaľnice, ktorá priamo pred pešou lávkou križuje rieku Váh. Vybudovanie novej lávky bolo prioritou pre obyvateľov a preto sa s týmto projektom dopredu počítalo. Aktuálne je nová lávka z oceľovej a betónovej konštrukcie vo výstavbe. Predpokladané ukončenie je najskôr v decembri 2012. Dovtedy bude stará lávka funkčná a následne demontovaná. Prechod je naďalej na vlastnú zodpovednosť a iba pre peších.

Výstavba novej lávky medzi Priekopou a Turčianskymi Kľačanmi

{fcomment lang=sk_SK}

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn

Najnovšie články od autora: Matej Bórik, MBA

Súvisiace články podľa značky