utorok, 13 november 2012 20:53

Turiec Online je najmä o rozvoji regiónu. Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(8 hlasov)
Región Turiec Región Turiec

Turčianska kotlina je miesto s množstvom kultúrnych pamiatok a prekrásnou prírodou. Náš región je jedným z kľúčových pre históriu Slovenska, najmä z hľadiska politického, priemyselného aj dopravného. Mesto Vrútky, Martin, Turčianske Teplice a priľahlé obce ako Kláštor pod Znievom, Turčianska Štiavnička, Mošovce, Blatnica a ďalšie boli dôležitými miestami, na ktorých kultúrno-spoločenskú hodnotu nemožno zabudnúť.

V našom regióne žili a tvorili známe osobnosti ako Benka, Hronský, Dula, Tajovský, Vajanský, Kalinčiak, Kmeť, Plicka a môžeme menovať desiatky iných. Tvorili našu históriu a kultúru. Ale čo definuje súčasný kultúrny život obyvateľov Turca? Divadlo, kino, múzeum, obchody, priemysel? Ako bude opísaný Turiec v učebnici dejepisu 21. storočia? Bude to opäť recyklovaná história alebo tam pribudne aj niečo nové okrem mapy diaľnice?

Verím že v Turci potenciál je. Majú ho obyčajní ľudia, súčasné regionálne osobnosti a umelci aj podnikatelia. Možno o tom ani nevedia. Cieľom portálu je tento potenciál nájsť a využiť ho pre rozvoj regiónu. Uvedomujem si komplikovanosť tejto úlohy. Spravodajské médiá na internete väčšinou prinášajú nové informácie. Turiec Online má ponúknuť aj pridanú hodnotu: podporu a rozvoj kultúry, školstva, ale aj regionálneho podnikateľského prostredia, predovšetkým v oblasti rozvoja cestovného ruchu a služieb. Tak nenechajme odísť šikovných ľudí a kapitál z Turca. Budeme Vám prinášať nie len aktuálne spravodajstvo, ale aj rozhovory, reportáže a iné zaujímavé články.

Portál je v súčasnosti vo fáze 48h testovania, niektoré funkcie nemusia byť dostupné. Postupne ho budeme dopĺňať a rozširovať. Pridajte sa k nám aj cez Facebook a sledujte aktuálne dianie. Verím, že myšlienku regionálneho rozvoja a portálu Turiec Online podporíte.

{fcomment lang=sk_SK}

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn