pondelok, 05 marec 2018 18:47

Štartuje kampaň Do práce na bicykli

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Štartuje kampaň Do práce na bicykli Štartuje kampaň Do práce na bicykli

Mimoriadne úspešná kampaň „Do práce na bicykli“ pokračuje aj v tomto roku. Do slovenských miest prichádza pod mottom „Odhodlaj sa zmeniť svoj pohľad na cestu do práce!“ Piaty ročník celonárodnej kampane vyhlasuje Ministerstvo dopravy a výstavby SR v spolupráci s občianskou cykloiniciatívou Banská Bystrica.

Od začiatku marca sa môžu do kampane registrovať samosprávy na stránke www.dopracenabicykli.eu. Zamestnanci so svojimi tímami sa budú môcť do súťaže zapojiť hneď po tom, ako sa do kampane prihlási samospráva, v ktorej majú trvalé bydlisko, alebo do ktorej dochádzajú do zamestnania. „Vo väčšine slovenských miest narastá individuálna automobilová doprava, ktorá má nepriaznivý vplyv na životné prostredie. Snažíme sa podporovať aktivity, ktoré prispejú k tomu, aby obyvatelia vymenili auto za bicykel. Teší ma, že viacero primátorov a starostov chápe cyklodopravu ako jedno z lacnejších a najmä ekologickejších riešení problémov s dopravou v rámci miest a obcí,“ povedal  minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

 

Kampaň „Do práce na bicykli“ sa uskutoční od 1. do 31. mája 2018, pričom registrácia samospráv sa v záujme vytvorenia dostatočného priestoru pre registráciu samotných tímov začala už 1. marca a končí 18. apríla 2018. Vyhodnotenie súťaže na celonárodnej úrovni zastreší ministerstvo dopravy. Bude sa oceňovať najaktívnejšia samospráva a spoločnosť, v ktorej sa zapojil naväčší počet súťažiacich tímov.

 

Ambíciou je osloviť firmy, aby vytvárali pre zamestnancov dochádzajúcich do práce na dvoch kolesách vyhovujúce podmienky pre bezpečné uloženie bicyklov, sprchy a iné benefity. Tohtoročnou novinkou kampane bude spustenie aplikácie, ktorá  zaznamenáva  presné trasy uskutočnených ciest. Samosprávy môžu využiť zozbierané dáta o jazdách súťažiacich v prospech vytvorenia efektívnych a účinných dopravných zmien pre bezpečnú a plynulú dopravu.

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | blog SME, LinkedIn, Twitter

Mesačný kultúrny program

  • Mesto Martin
  • Turčianska galéria
  • Kino Strojár
  • SKD Martin