Chyba

[sigplus] Kritická chyba: Priečinok obrázkov omsasvmartin2012 sa predpokladá ako relatívna cesta k základnému priečinku obrázkov špecifikovanom v administrátorskom rozhraní.

utorok, 13 november 2012 22:11

Slávnostná svätomartinská omša v kostole sv. Martina.

Ohodnotiť túto položku
(13 hlasov)
Slávnostná sv. omša v kostole sv. Martina. Slávnostná sv. omša v kostole sv. Martina.

[sigplus] Kritická chyba: Priečinok obrázkov omsasvmartin2012 sa predpokladá ako relatívna cesta k základnému priečinku obrázkov špecifikovanom v administrátorskom rozhraní.

Svätomartinské hody boli v tomto roku štedré na viacero podujatí. Katolíkov potešila návšteva Vdp. Peter Majdu pôsobiaceho na susednej Morave, ktorý spolu s pánom dekanom Kamilom Lieskovským a vdp. Ľubomírom Gunišom celebroval sv. omšu.

Na sv. omši sa zúčastnil aj pán primátor Andrej Hrčiar a medzi vzácnych a netradičných hostí patrili farníci vdp. Petra Majdu z Bzenca, Domanína a Temíc. Nielenže nás potešili svojimi krásnymi krojmi, ale aj spevom počas svätej omše a po omši ponúkali moravské koláčiky a pravú moravskú marhuľovicu. Hody ako sa patrí :-) Nasledovalo vystúpenie zboru Cantica Collegium Musicum. Tento profesionálny martinský zbor úspešne reprezentuje mesto Martin a Slovensko už od roku 1991.

Tvarohové koláčiky po omši na sv. Martina

{gallery}omsasvmartin2012{/gallery}

Po omši sme oslovili aj pána dekana Kamila Lieskovského, ktorý celé toto podujatie zastrešil.

Pán dekan čím bola výnimočná táto svätomartinská omša?

"Hody boli spojené so Svätým Martinom patrónom nášho kostola. Navštívil nás rodák z Martina, pán farár Peter Majda, pôsobiaci v súčasnosti na Morave. Myšlienka pozvať pána Majdu sa ukázala ako výborný nápad. Nečakali sme totiž, že príde aj zbor so svojimi krásnymi piesňami a zaspievajú na omši. Ľudí to potešilo. Taktiež zbor Cantica som predtým nepoznal, dostal som dobré odporúčania a určite by ma potešila ich účasť aj pri iných príležitostiach."

Po omši v Martine

{fcomment lang=sk_SK}

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn