Reklama
sobota, 12 máj 2018 18:14

Capri-Sonne Deep Dance League ukončila ôsmy ročník

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Superfinále Capri-Sonne Deep Dance League už tento víkend Superfinále Capri-Sonne Deep Dance League už tento víkend

Posledný aprílový víkend sa v priestoroch športovej haly v Martine uskutočnilo superfinále ôsmeho ročníka celoslovenskej tanečnej súťaže Capri-Sonne Deep Dance League. Počas dvoch dní súťažilo v tanečných štýloch disco, hip hop, street dance show a dance show vyše 1 280 tanečníkov z celého Slovenska. Podujatie bolo spojené s oslavami Medzinárodného dňa tanca.

Do Martina pricestovalo vyše 27 tanečných súborov z celého Slovenska so zámerom získať čo najviac prvenstiev a bodov, ktoré sú potrebné na prechod do najvyšších výkonnostných tried. Vyhľadávaná tanečná súťaž bola  zároveň aj generálkou tanečných výkonov  pred blížiacimi sa majstrovstvami Slovenska, z ktorých vyjdú nominácie na zahraničné šampionáty. Počas dvojdňového tanečného maratónu v ktorom nebola núdza o výborné tanečné výkony a divácku kulisu s veľkým obsadením sa na súťažnom parkete vystriedalo vyše 1 280 tanečníkov.

 

Organizátorom mimoriadne vydareného tanečného podujatia bol aj tento rok Tanečný klub Deep, ktorý okrem organizátorských povinností  štartoval vo viacerých disciplínach, kde dosiahol medailové umiestnenie až v štrnástich súťažných disciplínach.  V prvý súťažný deň, kedy sa súťažilo v tanečných štýloch disco a dance show štartovali z Deepu tanečníci z vekovej kategórie mini, ktorí v disciplíne disco skupín vybojovali strieborné medaily.

 

V sólo disciplínach vekovej kategórie detí a výkonnostnej triedy B sa darilo Natálii Fašiankovej, ktorá si vytancovala druhé miesto. Výborný výkon podala sólo tanečníčka Tamara Masárová, ktorá si v najvyššej výkonnostnej triede A vybojovala prvenstvo a bronzovej medaile sa tešila jej klubová kolegyňa Alžbeta Hlavňová.

 

Zahanbiť sa nedali ani chlapci, pretože o ďalšiu medailovú radosť sa postaral v disciplíne sólo tancov chlapcov Matúš Tropp, ktorý získal zlato a štartoval aj v disciplíne dvojíc, kde ďalšie prvenstvo vytancoval spolu s Alžbetou Hlavňovou. V tanečných súbojoch skupín vybojovali disco skupiny s pracovnými názvami Filipky (výkonnostná trieda B) a skupina Red Divas (výkonnostná trieda A) bronzové medaily. Vo vekovej kategórii juniorov sa darilo Vanese Uhliarikovej a Nine Rašlovej, ktoré v disciplíne disco dvojíc výkonnostnej triedy B získali prvenstvo.

 

 

Popri súťažení sa stihli aj oslavy

 

Druhý súťažný deň patril tanečnému štýlu hip hop a street dance show a aj v tomto prípade si Deep opäť rozšíril medailovú zbierku. V hip hop sólo tancoch výkonnostnej triedy B sa darilo najmä Nele Kolářovej, ktorá si vytancovala tretie miesto. Bronz získala aj dvojica v zložení Michaela Lvončíková a Stella Lechanová. Na stupienok víťazov sa v disciplíne detských hip hop skupín postavilo zoskupenie Komandíčko (1. miesto) a Big children (2. miesto).

 

 

Prvenstvo vybojovala v rovnakej disciplíne ale v staršej vekovej kategórii juniorov skupina Rockstar stíz. Deep mal svojich zástupcov aj z radov tanečníkov hlavnej vekovej kategórie, kde skupina Fast and furious vytancovala bronzové medaily. Svoju súťažnú premiéru v novej sezóne mali aj tanečníci vekovej kategórie Adult 2 (nad 31 rokov), ktorí v disciplíne hip hop skupín vytancovali zlaté medaily. V posledný súťažný deň bol vyhlásený aj celkový víťaz ôsmeho ročníka, ktorým sa tento rok stal tanečný klub Grimmy z Prešova.

 

 

Súčasťou podujatia bol aj sprievodný program spojený s Medzinárodným dňom tanca. V najbližších týždňoch čakajú tanečníkov z Deepu majstrovské súťaže na Slovensku, ktoré rozhodnú o nomináciách na zahraničné šampionáty.

Mgr. Gabriela Avramová

Prispievateľka Turiec Online

Marketingový manažér Deep Production, Deep Dance Center, Súkromné centrum voľného času Tanečného klubu Deep, Súkromná základná umelecká škola M. Haľamovej.

Mesačný kultúrny program

  • Mesto Martin
  • Turčianska galéria
  • SKD Martin
  • Kino Strojár