streda, 16 máj 2018 14:37

Judisti na Spartan Race Slovakia

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Judisti na Spartan Race Slovakia Judisti na Spartan Race Slovakia Text, foto: Mgr. Vladimír Homola

Dňa 12. – 13. mája 2018 sa na Donovaloch uskutočnil Spartan Race Slovakia, kde sa pod hlavičkou JUDO TEAM Slovakia, ktorý zastrešuje JUDO Club Sokol Vrútky, celkovo postavilo na štart sedem pretekárov, a to Marek DUCHAJ, Vladimír HOMOLA, Kamila HÝLLOVÁ, Andrea KORDEKOVÁ, Matej MANDÍK, Zuzana KATUMINCOVÁ a Radoslav PAZDZIURKO.

Tí v prvý deň akcie pretekali na trati SPRINT, ktorá mala 7,27 km a dokopy 22 prekážok. V druhý deň sa na trati SUPER, ktorá mala 14,9 km s 30 prekážkami, postavilo sedem pretekárov, a to Vladimír HOMOLA, Miroslav KALANKA, Zuzana KATUMUNCOVÁ, Slávka KONIAROVÁ, Andrea KORDEKOVÁ, Matej MANDÍK a Ľubomír MAČEK.

 

Všetci pretekári sa týmto priblížili k zisku Slovenskej regionálnej trifecty Spartan Race Slovakia, ktorú pôjdu ako team dokončiť dňa 14.7.2018 na Kubínsku Hoľu na trať BEAST, ktorá má 12-14 míľ a až 30-35 prekážok.

 

 

Časť TEAMU sa pôjde 1.9.2018 v zložení Renata BÍROVÁ, Marek DUCHAJ, Vladimír HOMOLA, Kamila HÝLLOVÁ, Matej MANDÍK a Richard PLASEK premiérovo doma vo Valčianskej doline postaviť na najťažšiu trať a to ULTRA, čo predstavuje 50km, vyše 60 prekážok a tri časové limity, ktoré sú potrebné splniť.

         

Šport opäť spojil ľudí z rôznych miest a štátov do jedného TEAMU, čo je veľmi pozitívne.

Katarína Hájková

Redaktorka Turiec Online

Narodila som sa v Martine, v jednom z najkrajších miest na Slovensku a rozvoj Turca mi nie je ľahostajný. Práca redaktorky je preto zároveň aj mojim koníčkom.

Mesačný kultúrny program

  • SKD Martin
  • Turčianska galéria
  • Mesto Martin
  • Kino Strojár