utorok, 24 júl 2018 10:10

Aj tento rok bolo v Príbovciach leto s Biblickou školou

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Aj tento rok bolo v Príbovciach leto s Biblickou školou Aj tento rok bolo v Príbovciach leto s Biblickou školou foto: Andrea Výbošťoková, Zuzana Szabóová

Dva mesiace letných prázdnin sú obdobím rozmanitých letných udalostí. Jednou z nich je aj „Letná biblická škola“, ktorú už tradične organizuje ECAV Príbovce, a je najväčšou vnútromisijnou akciou organizovanou domácim evanjelickým cirkevným zborom. V dňoch  9. až 13. júla 2018 sa stretlo 22 detí od 5 do 12 rokov z Príboviec a obcí, spadajúcich do obvodu cirkevného zboru, pod vedením farárky Zuzany Szabóovej.

Tento rok sa už 14.ročník „Letnej biblickej školy“ niesol v duchu „Biblickej autoškoly“. Deti prežili pekný týždeň hier, tvorivých dielní, spevu, kvízov, zábavných súťaží a biblických príbehov. V týždennom programe nechýbal ani tradičný výlet vlakom na hrad Strečno. Výletu sa okrem detí zúčastnili aj súrodenci, rodičia či starí rodičia, v rekordnom počte štyridsať. 

 

 

Biblická škola bola ukončená Slávnostnými službami Božími, v nedeľu 15.7.2018, kde si deti pripravili program, ktorý si v hojnom počte prišli pozrieť rodičia, starí rodičia, ako aj členovia cirkevného zboru. Farárka Zuzana Szabóová ocenila šikovnosť detí, vyzdvihla úsilie rodičov pri ich výchove a poďakoval sa za dôveru, s ktorou rodičia svoje deti každý rok privádzajú na Letnú biblickú školu.

 

Vďaka všetkým organizátorom a všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k úspešnému priebehu biblickej školy.

 

 

Biblicka skola Pribovce
Biblicka skola Pribovce
Biblicka skola Pribovce

Ľubomír Žila

Prispievateľ Turiec Online

Nadšenec pre regionálnu históriu

Mesačný kultúrny program

  • SKD Martin
  • Turčianska galéria
  • Mesto Martin
  • Kino Strojár