štvrtok, 02 august 2018 10:06

Futbalový turnaj starostov obcí Benice, Príbovce a Rakovo

Futbalový turnaj starostov obcí Benice, Príbovce a Rakovo Futbalový turnaj starostov obcí Benice, Príbovce a Rakovo

Minulý víkend, 28. júna 2018, usporiadali starostovia obcí Benice, Príbovce a Rakovo už XVII. ročník Futbalového turnaja starostov obcí o putovný pohár. Tento turnaj sa od roku 2002 koná každoročne na futbalovom ihrisku Telovýchovnej jednoty Dynama Príbovce v Beniciach, aj keď v jeho začiatkoch bola účasť divákov početnejšia. Tento ročník organizačne zabezpečovala obec Príbovce.

Zakladatelia Futbalového turnaja starostov obcí Benice, Príbovce a Rakovo, boli bývalí starostovia obcí Vladimír Koželuha, Juraj Mucha a  Ján Franek. Neskôr to bol aj Jozef Košút, starosta obce Ležiachov, nakoľko prvých pár ročníkov sa aj obec Ležiachov zúčastňovala futbalového turnaja. Tieto obce žili a rástli neoddeliteľne spolu a už od dávna mali spoločnú históriu a budú mať aj spoločnú budúcnosť. V rokoch 1971 až 1989 tvorili jeden administratívny celok so spoločným Miestnym národným výborom v Príbovciach. Príbovce tak boli tzv. stredisková obec.

 

 

Turnaj si dal za cieľ stretávanie bývalých a terajších futbalistov, obyvateľov jednotlivých obcí a ich rodinných príslušníkov, prípadne občanov, ktorí majú nejaký vzťah k usporiadateľským obciam. Jednoducho dostať na ihrisko čo najviac ľudí, schuti si zahrať alebo pozrieť futbal a hlavne stráviť spoločné chvíle, zabaviť sa pri hudbe, guľáši alebo pri pivku... V minulosti sa turnaja zúčastňovali aj iné obce ako hostia, napríklad obec Kláštor pod Znievom alebo obec Hodslavice (ČR), ktorá je družobná obec s obcou Príbovce už od roku 1958.

 

 

Minuloročné víťazstvo obhajovali futbalisti obce Rakovo, ktorí aj tento rok získali prvenstvo. Na druhom miest sa umiestnili Príbovce a na treťom mieste futbalisti obce Benice.

 

O občerstvenie, dobrý guľáš a posedenie bolo postarané. Poďakovanie za pomoc a ochotu pri organizovaní turnaja patrí všetkým, ktorí sa akoukoľvek formou zaslúžili o podarený priebeh futbalového turnaja.

 

 

futbalovy turnaj pribovce
futbalovy turnaj pribovce
futbalovy turnaj pribovce
futbalovy turnaj pribovce

Pridajte komentár...
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Ľubomír Žila

Prispievateľ Turiec Online

Nadšenec pre regionálnu históriu

Mesačný kultúrny program

  • Kino Strojár
  • SKD Martin
  • Turčianska galéria
  • Mesto Martin