pondelok, 27 august 2018 15:28

Zuzana Trojáková si splnila americký sen Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)
Zuzana Trojáková  si splnila americký sen Zuzana Trojáková si splnila americký sen

Počas letných prázdnin sa Martinčanka Zuzana Trojáková zúčastnila majstrovstiev sveta v interpretačnom umení, ktoré sa konalo v Los Angeles. Odchovankyňa Tanečného klubu Deep a bývala žiačka Súkromnej základnej umeleckej školy Maše Haľamovej sa vďaka svojmu talentu prebojovala až do finále a v kategórii tanca si odniesla niekoľko medailí.

Majstrovstvá sveta v interpretačnom umení (World Championships of Performing Arts - WCOPA) sa konajú každoročne v Los Angeles a ich účelom je poskytnúť začínajúcim umelcom bez ohľadu na vek získať nové skúsenosti, porovnať svoj talent s ostatnými súťažiacimi a trénovať  so špičkovými lektormi. Tí najúspešnejší spomedzi všetkých 2500 súťažiacich, ktorí získali vo svojej kategórii zlatú medailu, mali príležitosť získať štipendium na niektorých z umeleckých škôl v USA.

 

 

Okrem toho mali aj možnosť prebojovať sa do záverečnej finálnej šou, ktorá je odvysielaná do celého sveta. Účastníci súťaže spomedzi 60-tich štátov súťažili v piatich kategóriách - hudba, tanec, spev, herectvo a modeling. Spolu s Martinčankou Zuzanou Trojákovou išla do Ameriky aj ďalšia Slovenka Michaela Mojtová. Obe tanečníčky cestovali na súťaž spolu s ďalšími súťažiacimi, ktorí boli z Českej republiky.

 

 

Účasti na majstrovstvách sveta v interpretačnom umení však predchádzal konkurz, ktorý sa konal v Olomouci. Osem  účastníkov z Česka a Slovenska zotrvali v USA od 6. - 15. júla. Okrem tanečných povinností jej v Amerike zvýšil čas aj na oddych a zábavu. "Z Los Angeles som si odniesla nezabudnuteľné zážitky a skúsenosti. Navštívili sme Long Beach a ďalšie atrakcie," približuje svoje zážitky Zuzana. Talentovaná tanečníčka z Martina začala svoju kariéru v Tanečnom klube Deep a neskôr pokračovala v štúdiu na konzervatóriu v Liptovskom Hrádku. Tancu sa v budúcnosti plánuje venovať na profesionálnej úrovni.

 

Mgr. Gabriela Avramová

Prispievateľka Turiec Online

Marketingový manažér Deep Production, Deep Dance Center, Súkromné centrum voľného času Tanečného klubu Deep, Súkromná základná umelecká škola M. Haľamovej.