utorok, 02 október 2018 08:12

Obnova detských ihrísk v strede mesta

Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)
Nové hojdačky na Malej hore Nové hojdačky na Malej hore Text a foto : Bruno Horecký

Jednou z priorít poslancov mestskej časti Stred je aj rekonštrukcia detských ihrísk. Tento rok obnovili na základe žiadosti obyvateľov, rodičov a pedagógov škôl niekoľko detských ihrísk a vymenili v nich nové hracie prvky. Záujem bol najmä o strunové a preklápacie  hojdačky, šmýkačky, kolotoče, domčeky, pieskoviská, lavičky a rôzne doplnky. Staršie a zachovalé prvky sa na niektorých sídliskách aj nanovo ponatierali.

VMČ Stred doplnil nové detské hracie prvky za vyše 10 000 eur na Thurzovej, Tajovského, Hviezdoslavovej, Novomeského, Bjornsonovej a Mudroňovej ulici, v Štúrovom námestí, vo Hviezdoslavovom parku či na Malej hore.

 

Obnovené detské ihrisko na Ul.Tajovského

 

Okrem toho pribudli z rozpočtu mestskej časti Stred rôzne hracie prvky a kombinované zostavy s domčekmi a šmýkačkami v areáloch škôl pri ZŠ Mudroňovej, pri Evanjelickej ZŠ a v areáli MŠ Tajovského, spolu  za vyše 10 000 eur. Mestská časť Stred investovala do obnovy detských ihrísk a areálov škôl celkovo  vyše 20 000 eur zo svojho rozpočtu a ďalšie žiadosti prichádzajú, aby sa naše deti mali kde hrať.

 

Nové hracie prvky v Štúrke
Detské ihrisko na Ul.Thurzovej
Nové detské prvky v MŠ Tajovského
Nová detská zostava v areáli ZŠ Mudroňa

Katarína Hájková

Redaktorka Turiec Online

Narodila som sa v Martine, v jednom z najkrajších miest na Slovensku a rozvoj Turca mi nie je ľahostajný. Práca redaktorky je preto zároveň aj mojim koníčkom.