utorok, 02 október 2018 08:36

Nový chodník ku škôlke a jasliam

Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)
Nový chodník ku škôlke a jasliam dnes Nový chodník ku škôlke a jasliam dnes Text a foto: Bruno Horecký

Na základe žiadosti obyvateľov Prednádražia na Ul. P. Mudroňa 30 - 42 a rodičov detí, ktoré navštevujú MŠ a jasle vo vnútrobloku Mudroňky (za bývalým hotelom Slovan), poslanci VMČ Martin- Stred rozhodli o výstavbe nového dôležitého chodníka.

Obyvatelia a rodičia s deťmi museli dovtedy chodiť po frekventovanej úzkej ceste alebo bez chodníka. Odteraz je tu nový chodník zo zámkovej dlažby s dĺžkou vyše 33 metrov a šírkou 2,5 metra. Súčasne sa na žiadosť obyvateľov bytoviek na tejto ulici osadili aj nové dopravné značky, medzi nimi aj značka upozorňujúca na max.povolenú rýchlosť 30 km/h, ktorú inštalovali kvôli zvýšeniu bezpečnosti všetkých obyvateľov a najmä detí. V prípade nevyhnutnosti sa v budúcnosti inštaluje na vnútroblokovú komunikáciu aj priečny prah. Okrem toho sa urobilo aj nové stojisko pod kontajner na komunálny odpad pri hlavnom chodníku na Mudroňovej ulici č. 30. Poslanci mestskej časti Stred investovali zo svojho rozpočtu na túto potrebnú investičnú akciu celkovo 6100 eur.

 

Starý chodník pred rekonštrukciou
Katarína Hájková

Redaktorka Turiec Online

Narodila som sa v Martine, v jednom z najkrajších miest na Slovensku a rozvoj Turca mi nie je ľahostajný. Práca redaktorky je preto zároveň aj mojim koníčkom.