pondelok, 15 október 2018 02:40

Kandidát na prezidenta Robert Mistrík sa predstavil v Martine Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)
Kandidát na prezidenta Robert Mistrík sa predstavil v Martine Kandidát na prezidenta Robert Mistrík sa predstavil v Martine

Podľa prvých prieskumov je vedec Robert Mistrík nádejný prezidentský kandidát, a to aj vďaka naplno rozbehnutej kampani, v ktorej neobišiel ani Martin. Počas návštevy mesta diskutoval s riaditeľom evanjelickej školy, zbieral na Divadelnom námestí podpisy a deň zakončil stretnutím s občanmi.

Martin má pre moderné dejiny Slovenska mimoriadny politický, symbolický aj kultúrny význam a je škoda, že práve toto mesto čelí v posledných dekádach veľkému odlivu mozgov“, povedal Mistrík a dodal, že „aj napriek tomu je v meste cítiť energiu a chuť veci meniť k lepšiemu.

 

Nezávislý kandidát na prezidenta Robert Mistrík je úspešný vedec, v biomedicínskom výskume dosiahol so svojim tímom v minulosti vynikajúce výsledky. „Naše systémy dnes používa viac než 2000 vedeckých laborátorií po celom svete. A to je zároveň aj odpoveď na otázky ohľadom financovania mojej prezidentskej  kampane. Mal som v živote šťastie, že moja výskumná práca mi priniesla aj podnikateľský úspech. Kampaň financujem z vlastných peňazí, ktoré sú čisté, zdanené a navyše aj humánne zarobené,“ vysvetlil nádejný prezidentský kandidát.

 

Svoj program v meste začal návštevou evanjelickej spojenej školy - s jej zakladateľom a riaditeľom Jozefom Sopoligom diskutoval o problémoch slovenského školstva. „Je neuveriteľné čo ste tu dokázali. Na tejto škole som sa cítil ako keby som bol niekde vo Fínsku. Ak by to podobne vyzeralo na každej slovenskej škole a ak by mala každá slovenská škola takého šikovného lídra, o úroveň nášho školstva by sme sa viac nemuseli obávať,“ ocenil kultúru a ducha tejto školy Mistrík.

 

 

Mistrík nevynechal návštevu národného cintorína, na ktorom sa pristavil a pripomenul si viacero významných osobností, medzi nimi aj jednu z prvých slovenských vedkýň – botaničku Izabelu Textorisovú. Svoj nabitý program ukončil Mistrík podvečer diskusiou a stretnutím s občanmi. Jeho špeciálnymi hosťami bol úspešný slovenský spisovateľ Jozef Karika a členka predsedníctva strany SPOLU Viera Dubačová. “Diskusie o politike s Matinčanmi boli šťavnaté a priame. Ľudia sa ma nie len pýtali, ale aj si povedali svoje. Napríklad sa veľmi podrobne zaujímali o financovanie mojej kampane,” uviedol Mistrík.

 

Slovensko potrebuje sebavedomého prezidenta, osobnosť s medzinárodným renomé a svetovými ambíciami – a toto pre mňa spĺňa práve Robert Mistrík,“ povedal na diskusii Jozef Karika a otvorene tak podporil jeho prezidentskú kandidatúru.  „Jozef Karika, okrem toho, že je mimoriadne úspešný - doteraz sa predalo viac než 220 000 výtlačkov jeho kníh - je aj oceňovaný kritikmi: minulý rok bol finalistom prestížnej súťaže Anasoft litera a jeho knihy vychádzajú aj v zahraničných prekladoch,“ zareagoval Mistrík a dodal, že si podporu od Kariku veľmi váži.

 

Mistrík  musel odpovedať aj na to, aké má politické skúsenosti, alebo na otázku, či nevníma svoju pozíciu nestraníckeho a nezávislého kandidáta ako nevýhodu? “Práve naopak, myslím si, že je veľmi dôležité udržať úrad prezidenta pre nezávislého a nestraníckeho kandidáta.” Podľa neho budú voľby prezidenta o tom, či prezidentský úrad ovládne politická strana, politický extrémista, alebo nezávislý a demokratický kandidát. “So správnymi lídrami môže byť Slovensko lepšia krajina a raz môžeme byť všetci víťazi. Som pripravený uchádzať sa o podporu všetkých demokraticky cítiacich voličov a v týchto voľbách som odhodlaný uspieť. Spoločne sa nám to môže podariť,” vyhlásil.

 

Objednávateľ: DIGILINE, spol. s. r. o., Panónska cesta 7, 851 04 Bratislava, Dodávateľ: METRO o. z., Pavla Mudroňa 24, 036 01 Martin

Ďaľšie informácie

  • Reklama: Reklama
Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn