streda, 17 október 2018 10:57

Deep najlepším na svete, a rovno dvakrát!

Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)
Deep najlepším na svete, a rovno dvakrát! Deep najlepším na svete, a rovno dvakrát!

V polovici októbra si Tanečný klub Deep doplnil tohtoročnú zbierku úspechov o najcennejší úspech - titul dvojnásobného majstra sveta. Postarala sa o to dvojica reprezentantov Alžbeta Hlavňová a Matúš Tropp, ktorá si na svetovom šampionáte v Örebru merala sily v tanečnom štýle disco dance. 

Talentovaná dvojica tanečníkov z Deepu má za sebou mimoriadne úspešnú sezónu. Ich šnúra úspechov začala na májových majstrovstvách Slovenska, kde v disciplíne disco dvojíc získali zlato a titul majstrov Slovenska. Neskôr v českom Chomutove na európskom šampionáte vybojovali spoločnými silami titul vicemajstrov Európy. Koncom septembra sa Deep zúčastnil na Svetovom pohári v disco dance, kde toto talentované duo vytancovalo zlato a stalo sa víťazmi Svetového pohára.

 

Druhou v poradí na zozname jesenných zahraničných súťaží boli majstrovstvá sveta v tanečnom štýle disco dance, ktorých dejiskom bolo švédske Örebro. Zisk titulov zo slovenských a európskych šampionátov predznamenával úspech aj na svetovom šampionáte. Aj napriek tomu, že dvojica mala za sebou mimoriadne úspešné obdobie, nenechalo pred vycestovaním do Švédska v rámci prípravy nič na náhodu. Výsledkom tréningového úsilia bol zisk titulu majstra sveta. Na túto tanečnú sezónu bude určite veľmi rád spomínať Matúš Tropp, ktorý tento rok získal titul majstra Slovenska a Európy, a taktiež sa stal vo svojej kategórii sólo tanečníkov víťazom Svetového pohára. Svoju zbierku úspechov zavŕšil vo Švédsku ziskom titulu majstra sveta, kde štartoval vo svojej kategórii ako jediný zo Slovenskej republiky.

 

Nových majstrov sveta čaká od tanečného štýlu disco dance menší oddych, pretože spolu s ďalšími tanečnými kolegami z Tanečného klubu Deep sa pripravujú na ďalšie majstrovstvá sveta, ktoré budú v Kielce (tanečný štýl hip hop) a v macedónskom Skopje (street dance show).

 

deep
deep
deep

Mgr. Gabriela Avramová

Prispievateľka Turiec Online

Marketingový manažér Deep Production, Deep Dance Center, Súkromné centrum voľného času Tanečného klubu Deep, Súkromná základná umelecká škola M. Haľamovej.