pondelok, 19 november 2018 13:15

Predvianočná Zóna bez peňazí je tu

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Predvianočná Zóna bez peňazí je tu Predvianočná Zóna bez peňazí je tu

V sobotu 24. novembra 2018 od 09:00 do 17:00 hod. sa v priestoroch Občianskeho združenia METRO na Mudroňovej ulici č. 24 v Martine bude konať dobročinná akcia Zóna bez peňazí. Prísť môže ktokoľvek, kto chce urobiť druhým radosť a priniesť veci, ktoré môžu ešte pomôcť.

Je vám ľúto zbaviť sa vecí, ktoré sú stále v dobrom stave, no vy sami ich už nepotrebujete? Príďte v sobotu do OZ METRO. Darujte veci, ktoré už nepotrebujete alebo ich vymeňte za také, ktoré sa vám páčia.

 

Aj vďaka vám sa tak bude môcť naplniť hlavná myšlienka celej akcie - urobiť krajšie Vianoce tým, ktorí si to nemôžu prevažne pre nedostatok peňazí dovoliť. Darčeky predsa nemusia byť nové ani drahé, pokojne to môžu byť veci získané práve na Zóne bez peňazí. Vďaka dobrým ľuďom sme v minulom roku vyzbierali len v Martine viac než 600 kilogramov vecí, ktoré sme darovali na charitu na Slovensku i v zahraničí.

 

Čo všetko a kedy môžete priniesť?

 

- veci môžete priniesť aj skôr (vo štvrtok alebo v piatok)

- čisté a nepoškodené oblečenie, obuv, šály, rukavice, čiapky

- funkčné hračky (nie plyšové), knižky pre deti i dospelých

- užitočné malé veci do kuchyne či k pracovnému stolu

 

Ako nás nájdete?

 

Združenie METRO sa nachádza na Mudroňovej ulici č. 24 v budove bývalého Čedoku. Parkovať môžete vo dvore, priestory máme druhom poschodí nad Salónom INN.

 

Jana Krivačková

Editorka Turiec Online