streda, 26 jún 2019 06:13

Holandskí študenti z partnerského mesta navštívili Martin

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Holandskí študenti z partnerského mesta navštívili Martin Holandskí študenti z partnerského mesta navštívili Martin

Ako každý rok, úspešný „Marketing project“ sa opäť vrátil do nášho mesta. Mesto Martin navštívili študenti a pedagógovia Alfa-college z partnerského mesta Hoogeveen.

Partnerstvo mesta Martin s holandským mestom Hoogeveen oslavuje v tomto roku už 29. výročie. Počas tohto obdobia sa spolupráca rozvinula najmä do oblastí sociálneho partnerstva, kultúrnych spoluprác, no v neposlednom rade i do oblasti hľadania príležitostí a nadväzovania obchodných kontaktov. Búranie jazykových bariér i spoznávanie nových kultúr a možností exportu a importu je ústredným motívom spoločného projektu. Úspešná spolupráca mesta Martin, mesta Hoogeveen, Alfa-college z Hoogeveenu a tiež martinskej Obchodnej akadémie začala písať už pred niekoľkými rokmi.

 

 

Jedenásťčlenná holandská skupina profesorov a študentov zahájila svoj týždenný program v zasadačke Mestského úradu, kde zahraniční študenti predstavili organizácie, v ktorých vykonávajú študentskú prax. Na prezentácií boli prítomní zástupcovia mesta Martin a Obchodnej akadémie spolu so študentmi, ktorí sa svojimi otázkami zaujímali o skúsenosti svojich holandských rovesníkov. Ďalšie dni pokračovali návštevami vybraných firiem v Martine a okolí, kde skúmali možnosti importu a exportu tovaru a ďalšie možnosti partnerstiev s holandskými firmami.

 

 

Medzi zapojenými firmami boli RL Trading, s.r.o., Adventura sport, Auto Kelly Martin, Volkswagen a ACTIVE PLANET outdoor centrum. Týždenná návšteva bola obohatená o exkurziu vo firme Martins a Volkswagen, kde sa zoznámili s výrobou. Študenti tiež navštívili Múzeum slovenskej dediny v Martine a spoznávali našu históriu na hrade Strečno.

 

 

Za spoznávaním Slovenska sa vybrali aj do Banskej Bystrice a Múzea slovenského národného povstania. Vo štvrtok sa Holanďania opäť zišli na Mestskom úrade, aby prezentovali svoje návrhy a zistenia. Zúčastnili sa aj študenti Obchodnej akadémie a mohli si tak vypočuť podnikateľské nápady svojich holandských vrstovníkov. Pridanou hodnotou sú nové priateľstvá, poznávanie kultúr a nesmierne cenné preverenie komunikačných a obchodných zručností našich aj zahraničných študentov. Týmto chceme zároveň poďakovať všetkým zúčastneným organizáciám a firmám, ktoré sa ochotne zapojili.

Mesto Martin

Tlačová správa

www.martin.sk