utorok, 10 december 2019 23:23

Vychytávky, ktoré ocení každý cyklista

Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)
Vychytávky, ktoré ocení každý cyklista Vychytávky, ktoré ocení každý cyklista

V cyklistike, najmä tej mestskej, sa v poslednej dobe objavilo mnoho trendov, ktoré umožňujú si jazdenie viac a bezpečnejšie užiť. Prečítajte si o tých najlepších, ktoré nás zaujali.

Navigácia, ktorá vydrží všetko

 

Nielen do auta, ale aj na bicykel sa hodí GPS navigácia. Outdoorová navigácia od výrobcu Garmin odolá vode, blatu a predovšetkým nárazom, ktorým sa ani na akokoľvek dobre odpruženom bicykli nevyhnete. Či už jazdíte na známych trasách alebo radi objavujete nové miesta, navigácia vás vždy dovedie do cieľa a zároveň budete mať prehľad o najazdených vzdialenostiach, rýchlosti a ďalších údajoch o svojej jazde.

Fitness tracker

 

Ak radi súťažíte, či už medzi rodinnými príslušníkmi alebo s priateľmi, a chcete na sebe pracovať, doplňte GPS navigáciu fitness trackerom. Jednoduchý módny doplnok, ktorý dokáže nahradiť hodinky, sleduje nielen vaše športové výkony, ale aj zdravotný stav, a pomáha vám si udržať správnu fyzickú rovnováhu. Garmin Vivofit je ideálnou voľbou pre športovcov, pretože má široké možnosti športového merania, jednoduché napojenie na ďalšie zariadenia a je vysoko odolný.

Obal na mobilné zariadenia na riadidlá

 

Pre jazdu na bicykli platia rovnaké pravidlá ako pre riadenie v aute: pri jazde by ste sa mali sústrediť a nevenovať sa ničomu inému, obzvlášť nie telefonovaniu alebo sledovaniu obrazovky. Pokiaľ máte ale navigáciu alebo športové meranie práve na telefóne, je riešením puzdro na riadidlá, ktoré vaše zariadenie ochráni pred nárazmi, dažďom aj nečistotami a zároveň neprídete o dotykové funkcie jeho obrazovky. Pri jazde ho nemusíte držať a máte plnú kontrolu nad riadidlami.

Handsfree do helmy

 

Nemusíte tiež prísť ani o hovory alebo počúvanie hudby. Vďaka špeciálnym handsfree slúchadlám s Bluetooth môžete bez obáv jazdiť a nezastavovať len preto, aby ste sa pozreli, či vám niekto nevolal.

Kompaktné príslušenstvo

 

Súčasné trendy sa prejavujú čím ďalej tým viac kompaktnosťou tiež v športe. Spoločnosť Closca prišla na trh so skladacou cyklistickou prilbou. Tá je navrhnutá predovšetkým pre mestských cyklistov, ktorí mnohokrát na helmu zanevreli, pretože nie je dostatočne štýlová. Helma od Closcy je dizajnovo prepracovaná - jej prevedenie ocenila aj porota súťaže Reddot design. Má overenú ochrannú funkciu, možno ju vďaka špeciálnej zateplenej vložke nosiť v zime, je prepojená s telefónom pre možnosť rýchleho privolania prvej pomoci, a predovšetkým je skladacia, takže ju možno zmenšiť až na 50% svojej veľkosti a uložiť do batohu.

 

Okrem prilieb a ich príslušenstva vyvinula Closca tiež fľaše na pitie so silikónovým obalom pre pripnutie kamkoľvek - vrátane rámu bicykla alebo popruhu u batohu. Nie ste tak už obmedzovaný len jedným miestom a nutnosťou mať na ráme pripevnený držiak na fľašu.

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn