nedeľa, 09 február 2020 15:23

Prihláste sa do súťaže neprofesionálnej fotografie AMFO 2020

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Prihláste sa do súťaže neprofesionálnej fotografie AMFO 2020 Prihláste sa do súťaže neprofesionálnej fotografie AMFO 2020

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja  tento rok pripravuje už 48. ročník regionálneho kola súťaže neprofesionálnej fotografickej tvorby „AMFO 2020“, ktorá je najstaršou a najprestížnejšou celoštátnou súťažou v oblasti neprofesionálnej fotografickej tvorby na Slovensku.

Súťaž je určená deťom, mládeži a dospelým. Napomáha vyhľadávaniu talentovaných tvorcov, zároveň vytvára aj priestor pre rozvoj umeleckej tvorivosti i technickej zdatnosti žiakov, mládeže i dospelých. Vytvára možnosť pre prezentáciu diel rôzneho tematického i žánrového zamerania, vytvára priestor pre porovnanie ich umeleckej i technickej úrovne. Taktiež umožňuje rozvíjať talent, i technické danosti účastníkov – mladých tvorcov i dospelých autorov, prispieva k zmysluplnému využívaniu voľného času v intenciách súčasného  spôsobu života.

 

Súčasťou súťaže je aj vzdelávacia časť, ktorá prispieva k ďalšiemu rozvíjaniu vedomostí a odovzdávaniu skúseností či už v oblasti umeleckej tvorby alebo v oblasti procesu technického spracovania jednotlivých fotografických diel. Uzávierka doručenia prihlášky a súťažných fotografií do Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine je: 31 marec 2020. Vernisáž výstavy a slávnostné odovzdávanie cien sa uskutoční 8. apríla 2020 o 16.00 h.

 

Viac informácií a prihlásenie nájdete na stránke: www.nocka.sk/sutaze-a-prehliadky/amfo/

Propozície na stiahnutie: AMFO 2020 (PDF)

Mgr. Radoslav Pančík

Prispievateľ Turiec Online

Manažér pre výtvarníctvo, fotografiu, film a vzdelávanie​, Turčianske kultúrne stredisko v Martine.