streda, 10 jún 2020 09:05

Dogtrekking Fatranský Vĺčko má za sebou úspešný prvý ročník Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)
Dogtrekking Fatranský Vĺčko má za sebou úspešný prvý ročník Dogtrekking Fatranský Vĺčko má za sebou úspešný prvý ročník Foto: Lukáš Hodoň

V sobotu 30. mája 2020 sa uskutočnil v Turci prvý ročník dogtrekkingu Fatranský Vĺčko. Dogtrekking je kynologický vytrvalostný šport, kde dvojica človek a pes prekonáva vytýčenú trasu v určitom časovom limite. Ide teda o turistiku alebo beh so psom. Účastníci si mohli vybrať z dvoch trás, kratšej s dĺžkou 15km a prevýšením +1000m a náročnejšej 39km s prevýšením +2000m.

Vzhľadom na 75-výročie skončenia druhej svetovej vojny sa organizátori rozhodli viesť trasy dogtrekkingu cez pamätné miesta, ktoré sa nachádzajú v Lúčanskej Malej Fatre. Obidve trasy mali začiatok vo Vrútkach na Piatrovej a pokračovali do sedla Saračníky a ďalej na hrebeň Lúčanskej Malej Fatry až na vrch Minčol. Tu sa kratšia trasa odpojila a vracala sa po modrej značke späť na Piatrovú.

 

fatransky-vlcko
fatransky-vlcko
fatransky-vlcko
fatransky-vlcko
fatransky-vlcko
fatransky-vlcko
fatransky-vlcko
fatransky-vlcko

 

Dlhšia trasa pokračovala po hrebeni na Veľkú lúku a cez stredisko Martinské hole po modrej značke na Bystričku-Lázky, kde bolo pre dogtrekkerov pripravená živá kontrola s občerstvením. Z Bystričky trasa pokračovala po lesných zvážniciach cez Stráne a Kolóniu Hviezda späť na Piatrovú. Dogtrekkingu sa zúčastnilo 86 dvojnohých a 94 štvornohých účastníkov. Podujatie podporili aj viacerí sponzori - Vitakraft, Zero DC, Adam Sport, Mesto Martin, Veterina Turiec a Auto forum Martin.