streda, 17 jún 2020 15:13

Remeslo z Turca: Cyklus tematicky zameraných a neformálnych stretnutí remeselníkov

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Remeslo z Turca: Cyklus tematicky zameraných a neformálnych stretnutí remeselníkov Remeslo z Turca: Cyklus tematicky zameraných a neformálnych stretnutí remeselníkov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine dňa 12. júna 2020 uskutočnilo podujatie Remeslo z Turca, ktoré otvorilo cyklus tematicky zameraných a neformálnych stretnutí remeselníkov.

Podujatie bolo spojené s malým trhom a ukážkou ľudových remesiel. Na podujatí sa predstavili nasledovní remeselníci: Miroslav Haliena s drevenými hračkami a dreveným kolotočom, Dušan Lučanský s prútenými košíkmi, Ľubica Drengubiaková s ľudovými šperkami a čelenkami, Michaela Konečná s originálnymi odevmi z ľanu, bavlny a modrotlače, Igor Čauder s viazaním obilia, ľanu a slamienok, Zuzana Makarová s prírodnými mydlami, Katarína Mojžišová s keramikou, ale taktiež Margita Hüberová, ktorá sa venuje výrobe domácich maľovaných medovníkov a Ján Feriančik, ktorý vyrába výrobky z včelieho vosku a včelí med.

 

Cieľom podujatia Remeslo z Turca bola snaha podporiť lokálnych výrobcov a remeselníkov, ktorí v súčasnej dobe prišli o príjem a o možnosť prezentácie svojich výrobkov na rôznych remeselných trhoch a folklórnych slávnostiach, ktoré sa vplyvom pandémie presunuli na budúci rok. Cieľom Turčianskeho kultúrneho strediska bola rovnako tak  snaha upriamiť pozornosť na šikovnosť a kreativitu miestnych ľudí, ktorých v Turci a v jeho okolí máme mnoho. Podujatie Remeslo z Turca podporilo mesto Martin a záštitu nad podujatím prevzal Ján Danko, primátor mesta Martin.

Tlačová správa

Oficiálna tlačová správa, redakcia nezodpovedá za jej obsah.