štvrtok, 16 júl 2020 14:44

Spaľovňa v Martine nebude Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Spaľovňa v Martine nebude Spaľovňa v Martine nebude

Martin (16.07.2020) – Mesto Martin v posledných dňoch zaznamenalo viacero otázok a podnetov ohľadom budúceho budovania spaľovne vo svojom katastri. Primátor mesta Martin Ján Danko tieto tvrdenia dôrazne vyvrátil.

Mesto Martin dnes a ani v budúcnosti neplánuje budovať spaľovňu na svojom území. Aj keď experti tvrdia, že jej prevádzka by bola absolútne ekologická, nedovolíme, aby bola naša Turčianska záhradka ohrozená čo i len možnosťou znečistenia. Rád by som uistil všetkých Martinčanov, že o tomto projekte sme nikdy neuvažovali a sám nerozumiem šíreniu takýchto fake news a hoaxov,“ povedal primátor mesta Martin Ján Danko.

 

Jeho tvrdenie je reakciou na viacero podnetov od obyvateľov mesta, ktorí žiadali o vyjadrenie k správam šíriacim sa na sociálnych sieťach. „V dnešnej rýchlej dobe technológií sa stretávame denne s množstvom neoverených a nepotvrdených správ, ktorých autori si niekedy neuvedomujú následky ich šírenia. Slovensko však v rámci boja proti dezinformáciám spustilo viacero platforiem, ktoré ich odhaľujú a vysvetľujú. Ako primátor mesta taktiež garantujem, že všetky otázky Martinčanov vždy rád zodpoviem,“ dodal Ján Danko. Obyvatelia mesta sa na primátora môžu obrátiť buď osobne v rámci Dňa otvorených dverí každý prvý pondelok v mesiaci, respektíve e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Mesto Martin

Tlačová správa

www.martin.sk