utorok, 28 júl 2020 14:14

Depo vo Vrútkach oplotili: Cyklisti a motorkári ohrozujú prevádzku stanice Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)
Depo vo Vrútkach oplotili: Cyklisti a motorkári ohrozujú prevádzku stanice Depo vo Vrútkach oplotili: Cyklisti a motorkári ohrozujú prevádzku stanice

Areál bývalého rušňového depa pri Železničnej stanici Vrútky - nákladná stanica, si vlastník pozemku ZSSK Slovensko oplotil z prevádzkových dôvodov. Prístupová komunikácia ku nákladnej stanici nie je verejnou komunikáciou a slúži len na technické účely - cestujúca verejnosť ju môže využívať v úseku po nástupište.

Po oplotení areálu sa chodci, cyklisti aj motorkári pokúšajú prechádzať popred výpravnú budovu a pokračujú ďalej za areál stanice. V týchto priestoroch je však už v zmysle Zákona č. 513/2009 zakázaný pohyb nepovolaných osôb.

 

nakladna-stanica-vrutky
nakladna-stanica-vrutky
nakladna-stanica-vrutky
nakladna-stanica-vrutky

 

Denne tu dochádza k rôznym kolíznym situáciám s cyklistami aj motorkármi, ktorí v niektorých prípadoch ohrozujú bezpečnosť zamestnancov železnice aj cestujúcich nastupujúcich alebo vystupujúcich z vlaku. Na aktuálnu situáciu reagovala polícia, ktorá priestor bude priebežne monitorovať a v prípade zistenia jazdy na dopravných prostriedkoch môže udeľovať v týchto miestach aj pokuty.

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebook, Instagram, LinkedIn