streda, 26 august 2020 07:36

Úspešná sezóna stolných tenistov z Kláštora pod Znievom

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Hráči A-družstva, zľava: Marián Smik, Milan Piatrik – predseda oddielu, Ján Stráňay, Radoslav Šramo, Peter Pittner, Jakub Švento Hráči A-družstva, zľava: Marián Smik, Milan Piatrik – predseda oddielu, Ján Stráňay, Radoslav Šramo, Peter Pittner, Jakub Švento Ing. Šimon ŠVENTO

Uplynulý ročník si budú fanúšikovia stolného tenisu v Kláštore pod Znievom pamätať nielen pre pandémiu koronavírusu, ale hlavne z toho dôvodu, že našim stolným tenistom sa podaril husársky kúsok. A-družstvo, ktoré ako nováčik hralo prvýkrát 3. ligu, skončilo na 2. mieste, s rovnakým počtom bodov ako víťazné družstvo Valča C.

Keďže Valča C nevyužila právo postupu do 2. ligy, ako druhé mužstvo v súťaži sme sa rozhodli postúpiť a v sezóne 2020/2021 budeme štartovať ako nováčik v druhej lige. V súťaži sa stretneme s mužstvami ako napr. Lučenec, Ružomberok, Krupina, Rimavská Sobota. Už teraz sa tešíme na derby zápasy s Medokýšom Martin, MSTK Martin či Turčianskymi Teplicami.

 

O postup do druhej ligy sa zaslúžili hráči: Ján Stráňay, Jakub Švento, Radoslav Šramo, Peter Pittner a Marián Smik. Naše A-mužstvo patrilo medzi najmladšie v súťaži, keďže Jakub Švento a Radoslav Šramo sú vekom ešte dorastenci. Obidvaja mladíci reprezentujú našu obec aj na slovenských a medzinárodných turnajoch, či na Majstrovstvách Slovenska. V sezóne 2020/2021 bude družstvo dorastencov v zostave Daniel Budinský, Jakub Švento a Radoslav Šramo štartovať v drese Kláštora pod Znievom aj v Extralige dorastencov, čo je najvyššia súťaž tejto vekovej kategórie na Slovensku. Ich súpermi budú také bašty stolného tenisu ako sú Nitra, Topoľčany, Ružomberok, Nové Zámky, či Lučenec.

 

B–družstvo mužov štartovalo v sezóne 2019/2020 v piatej lige, kde z 12 účastníkov skončilo na 6. mieste. Za B–mužstvo mužov štartovali: Marián Smik, Vladimír Hrivnák, Marián Bernát, Ján Beťák, Emil Slivka, Ján Božek a Šimon Švento. Obidve naše družstvá hrali svoje domáce zápasy v telocvični Základnej školy Františka Hrušovského. Touto cestou sa chceme poďakovať Obecnému úradu v Kláštore pod Znievom, pani starostke a poslancom, pani riaditeľke Základnej školy Františka Hrušovského a všetkým fanúšikom za podporu v uplynulej sezóne.