streda, 16 september 2020 12:18

Otvorená výzva 2021 – Turčianska galéria v Martine

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Otvorená výzva 2021 – Turčianska galéria v Martine Otvorená výzva 2021 – Turčianska galéria v Martine

Turčianska galéria v Martine vyhlasuje OTVORENÚ VÝZVU pre výstavné projekty profesionálnych slovenských i zahraničných autoriek, autorov, kurátoriek a kurátorov všetkých vekových kategórií.

Cieľom otvorenej výzvy je podporiť súčasné vizuálne umenie a poskytnúť priestor galérie pre prezentáciu originálnych tém v najrôznejších formách a médiách  výtvarného umenia. Zapojiť sa môžu samostatné aj kolektívne výstavné projekty, pričom je hlavnou podmienkou, aby mal každý projekt kurátorku alebo kurátora.

 

Výstavné projekty bude posudzovať galerijná rada TG a o ich schválení bude uchádzačov informovať do konca októbra 2020. Vybrané projekty sa stanú predmetom žiadostí na Fond na podporu umenia. V závislosti od výšky dotácie poskytne TG potrebné materiálne a finančné zabezpečenie na organizáciu výstavy, tlačových materiálov či organizáciu sprievodných podujatí.

 

Prihlasovací formulár spolu s podmienkami výzvy nájdete na stránke TG http://www.turiecgallery.sk/sk/umelci/ vyplnený formulár spolu s prílohami je možné zaslať elektronicky na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., uzávierka prihlášok je 30. septembra 2020