štvrtok, 12 november 2020 12:55

Objavujme spoločne známeho i neznámeho Ladislava Záborského! Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)

V roku 2021 pripravuje Turčianska galéria v Martine výstavu akad. maliara Ladislava Záborského (*22. 1. 1921, Tisovec – † 31. 12. 2016 v Martine) venovanú 100. výročiu narodenia autora, celoživotne spätého s mestom Martin a Turiec.

Výstava v kurátorskej koncepcii Jarmily Kováčovej má ambície predstaviť reprezentatívny prierez jeho tvorby, ktorá sa začala odvíjať od 40. rokov 20. storočia a trvala nepretržite prakticky až do prvej dekády 21. storočia. Turčianska galéria prosí súkromných majiteľov diel  majstra Záborského, ktorí sú  potenciálne ochotní svoje diela na plánovanú výstavu zapožičať, aby poslali fotografiu tohto diela, príp. viacerých diel na emailovú adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

 

Okrem záberu na celé dielo, prosíme aj o fotografiu jeho zadnej strany a tiež detail na signatúru /majstrov podpis/ a datovanie diela. Fotografie diel budú uložené výlučne v databáze Turčianskej galérie v Martine a bez Vášho písomného súhlasu nebudú inde publikované, resp. inak šírené. 

 

Diela do galérie prosím fyzicky nenoste. Ak nemáte možnosť poslať reprodukciu diela emailom, kontaktujte nás prosím na tel. čísle: 043/4224448. V prípade, že kurátor pripravovanej výstavy prejaví záujem Vaše dielo prezentovať na výstave, príp. uverejniť ho v katalógu, budeme Vás kontaktovať elektronicky. Za Vašu ochotu a záujem pomôcť pri obsahovej príprave výstavy Vám vopred ďakujeme! Fotografie prosíme poslať najneskôr do 11. januára 2021.