pondelok, 25 január 2021 15:29

Seniori nad 85 rokov sa môžu na očkovanie prihlásiť aj telefonicky Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)
Seniori nad 85 rokov sa môžu na očkovanie prihlásiť aj telefonicky Seniori nad 85 rokov sa môžu na očkovanie prihlásiť aj telefonicky
Zaregistrovať seba alebo blízkych na očkovanie proti COVID-19 je už možné aj telefonicky. Túto možnosť ponúka call centrum rezortu zdravotníctva. Po zavolaní si môže volajúci vybrať zo štyroch možností. Okrem registrácie na očkovanie môžu ľudia získať informácie k aktuálnym opatreniam, ale aj  zmeniť termín testovania a očkovania.
 
Najmä starší ľudia často nemajú prístup na internet či dostatočné zručnosti. Ministerstvo zdravotníctva preto rozšírilo možnosti COVID-19 infolinky. Na očkovanie môžete registrovať seba alebo vašich príbuzných aj na čísle 0800 174 174 (zo zahraničia +421 270 074 174). Zavolať na tieto čísla môžete aj pri zmene termínu očkovania, ale aj testovania, v rámci odberných miest v pôsobnosti rezortu.
 
Odporúčame však na registráciu na očkovanie využívať prioritne registračný formulár https://www.old.korona.gov.sk/covid-19-vaccination-form.php.
 
Ten môžu vyplniť aj príbuzní. Pri registrácii môžu zadať svoj e-mailový a telefonický kontakt (mobilné číslo). Kapacity infolinky tak zostanú voľné pre ľudí, ktorí nemajú inú možnosť prihlásenia sa.

Menu infolinky ministerstva zdravotníctva
 
(možnosti zaznejú po vašom zavolaní)
1 – informácie k aktuálnym opatreniam
2 – zmena v požiadavke na testovanie
3 – zmena v požiadavke na očkovanie
4 – registrácia na očkovanie (prioritne pre osoby 85+)
Tlačová správa

Oficiálna tlačová správa, redakcia nezodpovedá za jej obsah.