utorok, 10 august 2021 16:25

150 rokov príchodu prvého vlaku do Vrútok Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(8 hlasov)
150 rokov príchodu prvého vlaku do Vrútok 150 rokov príchodu prvého vlaku do Vrútok

V sobotu 14. augusta v Obchodnom centre TULIP o 15:00 čaká milovníkov železnice otvorenie výstavy pri príležitosti 150. výročia príchodu prvého vlaku do Vrútok a Turca.

Počas moderovaného programu si na svoje prídu deti aj dospelí. Klub železničných modelárov z Vrútok predstaví modelovú železnicu, deti čakajú tvorivé dielničky, na ktorých si budú môcť vyrobiť z papiera vláčik alebo postaviť vlastnú trať podľa svojich zručností.

 

Výstava, beseda a prezentácia novej knihy Konečná, vystupovať!

 

Panelová výstava fotografií a detských prác bude spojená s prezentáciou dobových cestovných lístkov a rôznych artefaktov spojených s Košicko-bohumínskou železnicou. Fanúšikov histórie čaká premietanie filmov, beseda s rušňovodičmi a profesorom Miroslavom Tumom z Vrútok, ktorý vyrastal v železničiarskej rodine a patrí medzi zakladateľské autority vzniku a rozvoja slovenskej vedy v bývalom Československu.

 

 

Na podujatí bude prezentovaná aj nová kniha Konečná, vystupovať!, ktorú vydal Miroslav Tuma práve pri príležitosti 150. výročia Košicko-Bohumínskej železnice vo Vrútkach. Modelové koľajisko bude k dispozícii aj v nedeľu 15. augusta, výstava potrvá až do 14. septembra 2021. Podujatie je pripravené v spolupráci s Klubom železničných modelárov a združením Hemibos Ante Portas pod vedením Igora Dobrovolného.

 

Tlačová správa

Oficiálna tlačová správa, redakcia nezodpovedá za jej obsah.