Vytlačiť túto stránku
utorok, 07 december 2021 22:13

Výborná správa pre Martin! Nemocnica budúcnosti je opäť o krok bližšie! Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Výborná správa pre Martin! Nemocnica budúcnosti je opäť o krok bližšie! Výborná správa pre Martin! Nemocnica budúcnosti je opäť o krok bližšie! Foto: www.archinfo.sk

 

Martin (07.12.2021) – Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky zamietlo rozklady odporcov výstavby novej nemocnice proti svojmu záverečnému stanovisku, odboru posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA) a opätovne potvrdilo svoje súhlasné stanovisko z júna 2021. Výstavba Nemocnice budúcnosti sa tak posunula bližšie k svojej realizácii.

Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky už v júni vydalo záverečné súhlasné stanovisko s realizáciou výstavby Nemocnice budúcnosti v Martine. Proti záverečnému stanovisku však odporcovia výstavby novej nemocnice podali rozklady, ktoré vyjadrovali nesúhlas a žiadali prehodnotenie projektu. Ministerstvo životného prostredia rozklady preskúmalo a 2. decembra rozhodlo o ich zamietnutí a opätovnom potvrdení svojho pôvodného stanoviska.

 

Rozhodnutie Ministerstva životného prostredia som prijal s veľkou radosťou. Som rád, že v tejto otázke zvíťazila profesionalita a odbornosť a Nemocnica budúcnosti v Martine môže začať naberať reálne kontúry. Verím, že práve v čase, kedy je zdravotná starostlivosť najdôležitejšou témou v spoločnosti, ide o dobrú správu nielen pre Martin, ale pre celé Slovensko,“ vyhlásil primátor mesta Martin Ján Danko. Posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA) je nevyhnutné pre územné a stavebné konanie. Decembrové rozhodnutie Ministerstva životného prostredia je konečné a nie je možné sa proti nemu odvolať.

 

Mesto Martin

Tlačová správa

www.martin.sk

Najnovšie články od autora: Mesto Martin

Súvisiace články podľa značky