streda, 15 december 2021 07:41

V Martine tento rok nebudú konať vianočné trhy, ani ohňostroj Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
V Martine tento rok nebudú konať vianočné trhy, ani ohňostroj V Martine tento rok nebudú konať vianočné trhy, ani ohňostroj

Martin (14.12.2021) – Vzhľadom na súčasnú pandemickú situáciu sa v Martine tento rok nebudú konať vianočné trhy, ani ohňostroj. Mesto sa tento rok rozhodlo financie pôvodne určené na tieto účely investovať do sociálnej oblasti.

Aktuálne opatrenia Vlády Slovenskej republiky a nariadenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v roku 2021 nepovoľujú mestu Martin organizovať hromadné akcie, a preto nebude možné zorganizovať tradičné vianočné trhy ani ohňostroj na oslavu privítania nového roka. „Ak mám byť naozaj úprimný – do poslednej chvíle som dúfal, že sa nám podarí zorganizovať aspoň nejaké oslavy konca starého a začiatku nové roka. Bohužiaľ, súčasná pandemická situácia nám to neumožňuje. Ako primátor som však mohol povoliť aspoň stánkový predaj na Divadelnom námestí. Verím, že medovníčky a iné potraviny do mesta vianočnú atmosféru prinesú. Čo sa týka ohňostroja – financie pôvodne naň určené sme pridelili Sociálno-zdravotnej komisii mesta. Som presvedčený, že komisia pre ne nájde čo najlepšie využitie,“ vysvetlil primátor mesta Martin Ján Danko. Stánkový predaj bude na Divadelnom námestí možný do 24. decembra.

Mesto Martin

Tlačová správa

www.martin.sk