piatok, 17 december 2021 08:02

V Žilinskom kraji sa nachádza päť nových cykloservisných stojanov Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
V Žilinskom kraji sa nachádza päť nových cykloservisných stojanov V Žilinskom kraji sa nachádza päť nových cykloservisných stojanov

Slovenský cykloklub v spolupráci s krajskou organizáciou cestovného ruchu Žilinský turistický kraj vybudoval päť nových cykloservisných stojanov. V poslednom kvartáli roku 2021 Slovenský cykloklub prijal zákazku na projekte dodania a montáže piatich kusov cykloservisných stojanov pre bicykle v rámci Žilinského samosprávneho kraja.

Samotnej realizácii predchádzali viaceré administratívne a iné úkony. Vytypovali sa najvhodnejšie a najfrekventovanejšie lokality v kraji, kde by tieto cykloservisné stojany mali vysoký prínos pre cykloturistický ruch. Následne sa oslovovali obce a mestá, či s umiestnením súhlasia, prípadne sa v spolupráci s nimi vytýčili vhodnejšie miesta umiestnenia.

 

Cykloservisné stojany sú už plne k dispozícii

 

Aj keď je už cykloturistická sezóna dávno ukončená a na dvoch kolesách vychádzajú už iba tí najvytrvalejší odvážlivci, tak cykloservisné stojany sa od decembra 2021 pýšia vo vybraných mestách a obciach. Nové cykloservisné stojany sú umiestnené v lokalitách: Terchová, Vodné dielo Žilina pri bufete, Turany, Jamník a obec Súľov-Hradná.

 

Cykloservisný stojan pomôže cykloturistovi v núdzi

 

Cykloservisné stojany nie sú iba na okrasu, či doplnenie cykloturistickej infraštruktúry. Ich využitie je naozaj bohaté a ocenia ho predovšetkým tí, ktorí sa ocitnú so svojim bicyklom v technicky nepríjemnej situácii, prípadne doma nevlastnia náradie na údržbu svojho dvojkolesového tátoša. Vďaka zabudovanej hustilke v kovovom ochrannom kryte z bočnej strany stojanu, stojan umožňuje dofúkať koleso, či opraviť defekt. Rovnako je vybavený základným náradím, ktoré je skryté vo vnútri a držiakom na bicykel pre lepšiu manipuláciu a ľahšiu opravu.

 

 

Pomocou náradia viete vykonať rôzne menšie opravy, ako napríklad utiahnutie uvoľneného pedálu, nosiča, či detskej sedačky. Pevne veríme, že nové vybudované cykloservisné stojany vydržia čo najdlhšie a vyvarujú sa „náletom“ vandalov. Cykloturistickú infraštruktúru budujeme pre širokú verejnosť a pri každej montáži sa tešíme na užívateľov týchto predmetov. Projekt bol financovaný s podporou Žilinského samosprávneho kraja.  

Tlačová správa

Oficiálna tlačová správa, redakcia nezodpovedá za jej obsah.