štvrtok, 28 apríl 2022 06:13

V Martine sa konalo krajské kolo Olympijského odznaku všestrannosti

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
V Martine sa konalo krajské kolo Olympijského odznaku všestrannosti V Martine sa konalo krajské kolo Olympijského odznaku všestrannosti

Martin (13.04.2022) – V utorok 12. apríla sa v športovej hale na Podháji uskutočnilo krajské kolo Olympijského odznaku všestrannosti pre žiakov šiestych ročníkov Základných škôl.

Účastníkmi krajského kola Olympijského odznaku všestrannosti boli víťazné družstvá a jednotlivci žilinského kraja zo školských kôl, ktorí súťažili v šiestich športových disciplínach. Slovenský olympijský a športový výbor venoval za najlepšie umiestnenia certifikáty, odznaky a vecné ceny. Okres Martin reprezentovali školy – Základná škola s materskou školou J. V. Dolinského, Základná škola Jozefa Kronera, Evanjelická spojená škola, Gymnázium Jozefa Lettricha, Súkromná základná škola Tomáša Zanovita a Súkromná základná škola na ul. Východná. 

 

 

Slovenský olympijský a športový výbor oslovil ako spoluorganizátorov, okrem Olympijského klubu Turiec, aj Centrum voľného času Kamarát a Atletický klub Martin. Pozvanie prijali a súťažiacich prišli podporiť aj viceprimátorka mesta Martin Tatiana Červeňová a Anna Trauerová za Regionálny úrad školskej správy v Žiline. Na štartovú čiaru sa postavilo 147 súťažiacich, ktorí absolvovali pripravenú, členitú dráhu so šiestimi disciplínami. Do finále Olympijského odznaku všestrannosti, ktorý sa bude konať v Šamoríne, postúpilo družstvo Základnej školy s materskou školou Makov. Družstvo zo Súkromnej základnej školy Tomáša Zanovita obsadilo pekné 2. miesto.

Mesto Martin

Tlačová správa

www.martin.sk