štvrtok, 28 apríl 2022 13:24

Dnes je DEŇ NARCISOV

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Dnes je DEŇ NARCISOV Dnes je DEŇ NARCISOV

Martin (28.04.2022) – Liga proti rakovine v tomto čase už tradične organizuje verejno-prospešnú zbierku na pomoc pacientom s týmto ochorením. Prispejte aj vy na zbierku a pripnite si narcis na podporu onkologických pacientov.

Deň narcisov je jedinečná verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine, ktorá pomáha ľuďom s rakovinou prekonať najťažšie obdobie v ich živote. Vo štvrtok 28. apríla 2022 je to už 26 krát, čo sa malý žltý kvet stáva symbolom solidarity, sily a nádeje. Krehký narcis ako symbol porozumenia, spolupatričnosti a dobrovoľný finančný príspevok zaň, je ten najkrajší spôsob podania pomocnej ruky všetkým, ktorí denne zápasia s onkologickým ochorením.

 

Na pôde Mestského úradu môžete taktiež nájsť dobrovoľníkov v bielych tričkách s nápisom „JA SOM“ a papierovou pokladničkou modrej farby s oranžovo-bielou potlačou, kde môžete prispieť na zbierku Ligy proti rakovine. Do verejno-prospešnej zbierky finančne prispel aj primátor mesta Martin Ján Danko a pripol si na svoj odev malý žltý narcis. Jeho pripnutím tak prejavil solidaritu s tými, ktorí sa ocitli v náročnej životnej situácii spôsobenej onkologickou diagnózou. Samotná zbierka potrvá až do 6. mája 2022. Viac o možnostiach prispenia a o tom, ako pomáha Liga proti rakovine, nájdete na www.dennarcisov.sk.

Mesto Martin

Tlačová správa

www.martin.sk