streda, 04 máj 2022 23:29

Slovenské storočie: Beseda s českým publicistom Pavlom Kosatíkom

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Slovenské storočie: Beseda s českým publicistom Pavlom Kosatíkom Slovenské storočie: Beseda s českým publicistom Pavlom Kosatíkom

Národ, ktorý svojich posledných 100 rokov nepremárnil – tak nahliada na Slovákov Pavel Kosatík, autor bestselleru „Slovenské století“. Na besedu s českým spisovateľom, publicistom a scenáristom pozýva Slovenské národné múzeum v Martine – Múzeum kultúry Čechov na Slovensku vo štvrtok 5. mája 2022 o 17.00 hod.

„Diskutovať treba nielen o minulosti, ale najmä o budúcnosti našich dvoch národov,“ hovorí Pavel Kosatík. Preto sa rozhodol vyraziť na knižné turné, aby sa stretol so slovenskými čitateľmi, ktorí ako on veria v možnosť vzájomnosti. Kniha „Slovenské století“ vyšla na sklonku minulého roka a dočkala sa mimoriadneho ohlasu u českých čitateľov, ale aj na slovenskej strane. Autor Pavel Kosatík v nej sleduje vývojový oblúk, ktorý slovenská spoločnosť urobila v rokoch 1918 – 1998, a prichádza k záveru, že Slováci svoj historický čas nepremárnili.

 

JUDr. Pavel Kosatík v roku 1984 absolvoval Právnickú fakultu Univerzity Karlovej. Po štúdiu pracoval ako právnik so špecializáciou na autorské právo, v rokoch 1986 – 1990 pôsobil  vo vydavateľstve Československý spisovatel. Pracoval ako redaktor vo viacerých vydavateľstvách a v redakciách – Mladá fronta DNES (1992 – 95), Reflex (1995), Hospodářské noviny, Ikarie – 1990. Od roku 1996 je na „voľnej nohe“. Ako spisovateľ sa najprv venoval sci-fi, dnes je známy ako spisovateľ literatúry faktu a literárny historik. Pravidelne publikuje v časopisoch Týden a Respekt. Založil vydavateľstvo Kdo je kdo.

Tlačová správa

Oficiálna tlačová správa, redakcia nezodpovedá za jej obsah.