utorok, 10 máj 2022 06:32

V Strečne vznikne nová cyklotrasa, rekonštrukciou prejde aj lávka pre peších a cyklistov

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
V Strečne vznikne nová cyklotrasa, rekonštrukciou prejde aj lávka pre peších a cyklistov V Strečne vznikne nová cyklotrasa, rekonštrukciou prejde aj lávka pre peších a cyklistov

Žilina (05.05.2022) – V priebehu mesiaca máj sa začne výstavba Vážskej cyklotrasy v obci Strečno v dĺžke 2,2 km. Rekonštrukcie sa dočká aj lávka pre peších a cyklistov ponad rieku Váh.

V krátkej dobe bude odovzdané stavenisko v k. ú. obce Strečno, kde dôjde k vybudovaniu Vážskej cyklotrasy v dĺžke 2,2 km. Názov stavby je „Cyklotrasa Hrad Budatín – Hrad Strečno“. Cyklotrasa vznikne v rámci projektu: „Zvýšení přístupnosti a bezpečnosti ke kulturním památkám v česko-slovenském pohraničí“. Projekt realizuje Žilinský samosprávny kraj na základe Zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku v rámci operačného programu cezhraničnej spolupráce SR/ČR 2014 – 2020.

 

V rámci projektu, ktorý sa realizuje v spolupráci s obcou Strečno, dôjde aj k rekonštrukcii lávky pre peších a cyklistov zo Strečna do Nezbudskej Lúčky ponad rieku Váh. Obec Strečno realizuje v danej záležitosti verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavby. „Veľmi ma teší, že projekt česko-slovenskej spolupráce prináša výsledky. Realizácia cyklotrasy je pozitívnym krokom pre župu z hľadiska posilnenia mobility. S tým súvisí aj podpora a rozvoj turizmu, športu a kultúrneho vyžitia, pre všetkých občanov a návštevníkov nášho kraja,“ prízvukuje Erika Jurinová, županka Žilinského samosprávneho kraja.

 

Lokalita Strečna ponúka veľa lákadiel a je vyhľadávaným miestom prakticky celoročne. Či už ide o Hrad Strečno alebo ponímanie Nezbudskej Lúčky – Strečno ako východiskového bodu pre cyklodopravu, cykloturistiku aj pešiu turistiku. Okrem Hradu Strečno patrí medzi obľúbené turistické miesta aj Starý Hrad a Chata pod Suchým, odkiaľ sa dá pokračovať ďalej po hrebeni Krivánskej Malej Fatry. Rovnakou pýchou sú aj jedinečné plte na Váhu. Predpoklad ukončenia stavebných prác spomínanej cyklotrasy je október 2022. Zhotoviteľom stavby je Metrostav DS, a.s. Cena stavebných prác je v zmysle Zmluvy o dielo 266 319,07 € s DPH.

Tlačová správa

Oficiálna tlačová správa, redakcia nezodpovedá za jej obsah.