streda, 06 júl 2022 08:38

Odkazy III. - Otvárací koncert venovaný osudu manželov Šmakalovcov

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Odkazy III. - Otvárací koncert venovaný osudu manželov Šmakalovcov Odkazy III. - Otvárací koncert venovaný osudu manželov Šmakalovcov

Dňa 19. júla 2022 sa o 18.00 hod. v Záhrade Slovenského národného múzea v Martine uskutoční otvárací koncert projektu Odkazy III. venovaný manželom Ive a Františkovi Šmakalovcom, osobnostiam, ktoré sa svojou neúnavnou prácou a úsilím zaslúžili o rozvoj Československého Červeného kríža a sociálno-zdravotného povedomia v Martine.

V prvej časti koncertu sa predstaví rakúska klaviristka Anna Maier, ktorá odohrá výber z českej a svetovej klavírnej literatúry. Druhá polovica koncertu sa bude niesť v znamení opery a poslucháči si budú môcť vypočuť bieloruskú sopranistku Victoriu Leshkevich, ktorá v súčasnosti pôsobí v opere Landestheater Salzburg. Za sprievodu rakúskeho klaviristu Markusa Urbasa zaznie výber z českej a svetovej vokálnej literatúry.

 

V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presunie do sály Barmusea. Hlavným organizátorom projektu je Združenie turčianskych muzikantov a spoluorganizátorom je Štúdio Pivnica. Projekt je realizovaný v spolupráci so Slovenským národným múzeom v Martine - Múzeom kultúry Čechov na Slovensku a finančne ho podporil Fond na podporu kultúry národnostných menšín. 

 

Budeme radi, ak podujatie podporíte svojou osobnou účasťou aj Vy! Vladimír Šlepec, autor a dramaturg projektu.

Tlačová správa

Oficiálna tlačová správa, redakcia nezodpovedá za jej obsah.