piatok, 05 august 2022 09:39

Výstavba Centra sociálnych služieb na Podháji napreduje Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)
Výstavba Centra sociálnych služieb na Podháji napreduje Výstavba Centra sociálnych služieb na Podháji napreduje

Martin (05.08.2022) – Jednou z najvýznamnejších investícií toho roka je výstavba Centra sociálnych služieb Martin – Podháj. Podľa zhotoviteľa stavba by mala byť odovzdaná v mesiaci október.

Na výstavbu Centra sociálnych služieb Martin – Podháj sa v sprievode zhotoviteľa stavby BM-MONT, s.r.o. Martina Brisudu v piatok 5. augusta 2022 prišli opäť pozrieť primátor mesta Martin Ján Danko, zástupkyňa primátora Tatiana Červeňová a prednosta Mestského úradu Ján Žila.

 

Spoločne si prezreli areál stavby a doposiaľ vykonané stavebné práce. Na celom objekte bola dokončená strecha, podlahové kúrenie a betonáž podláh. V súčasnosti sa realizujú sadrokartónové konštrukcie, rozvody horúcovodu a výmenníková stanica, rozvody pitného a požiarneho vodovodu, ako aj splašková kanalizácia. Súbežne prebiehajú montážne práce na rozvodoch zdravotechniky, vzduchotechniky, vykurovania, silnoprúdu a slaboprúdu. Obkladajú sa sociálne miestnosti a zatepľuje sa plášť budovy.

 

„Práve sme ukončili kontrolný deň na stavbe nového Centra sociálnych služieb na Podháji. Som veľmi rád, že napriek chronickému nedostatku stavebných materiálov, meškaniu dodávok a zvyšovaniu cien táto stavba pokračuje bez výrazného sklzu a zhotoviteľ potvrdil, že dielo odovzdajú v mesiaci október. Už teraz sa teším, že naši seniori budú môcť využívať tieto priestory už koncom tohto roka,“ povedal primátor mesta Ján Danko.

Mesto Martin

Tlačová správa

www.martin.sk