pondelok, 03 máj 2021 22:29

Vo Vrútkach vyšla obrazová publikácia Vrútky na dobových fotografiách

Ohodnotiť túto položku
(9 hlasov)
Vo Vrútkach vyšla obrazová publikácia Vrútky na dobových fotografiách Vo Vrútkach vyšla obrazová publikácia Vrútky na dobových fotografiách

Občianske združenie Brána Turca uviedla na trh novú publikáciu z edície Vividi memoriam – Vrútky na dobových fotografiách od autora Igora Dobrovolného.

Vrútky sa touto publikáciou zaradilo medzi ďalšie mestá na Slovensku, ktoré svoju históriu predstavilo prostredníctvom dobových fotografií aj v knižnej podobe. Vrútočania a nielen oni sa cez historické fotografie a pohľadnice obrazne prenesú do nedávnej minulosti – od konca 19. storočia až do 60. rokov 20. storočia. Kniha okrem historických faktov obsahuje množstvo osobných spomienok Vrútočanov a desiatky nepublikovaných fotografií a raritných pohľadníc.  

 

 

Knižná publikácia je zatiaľ prvou z edície Vividi memoriam. Združenie Brána Turca v tejto edícii postupne predstaví spomienky na Jahodníky, Mexiko, Riadok, Martin. Kniha Vrútky na dobových fotografiách je vydaná vo formáte 235 x 320 mm, na 148 stranách je uverejnených 483 fotografií rozdelených do 7. kapitol. Vrútky na dobových fotografiách si môžete zakúpiť v trafike Eriky Bakalovej vo Vrútkach alebo objednať na emailovej adrese: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Tlačová správa

Oficiálna tlačová správa, redakcia nezodpovedá za jej obsah.