štvrtok, 21 február 2013 18:29

Pozvánka SNM: Zo života beduínov v Sýrskej púšti - beseda a výstava Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)
Pozvánka SNM : Zo života beduínov v Sýrskej púšti - beseda a výstava Pozvánka SNM : Zo života beduínov v Sýrskej púšti - beseda a výstava

28. februára o 14:00 sa v Etnografickom múzeu na Malej hore 2 v Martine bude konať výstava "Zo života beduínov v Sýrskej púšti". Súčasťou podujatia bude aj beseda s autormi fotografií o živote obyvateľov púšte a o výskumoch medzi nimi.

Na arabskom východe je zvykom privítať každý deň šálkou voňavej kávy a takým istým spôsobom ho aj zakončiť. Nielen o tomto zvyku kočovných obyvateľov púšte hovoria fotografie z oblasti Al-Lažat, medzi Damaskom a Palmýrou a v okolí Rakky. Fotografie z cyklu "Zo života beduínov v Sýrskej púšti", ktoré prezentuje Slovenské národné múzeum v Martine, vznikli počas terénnych výskumov doc. PhDr. Marwana Al-Absiho, CSc., prof. PhDr. Jaroslava Čukana, CSc. a pracovníkov Katedry manažmentu kultúry a turizmu Filozofickej fakulty UKF v Nitre.

Výstavu fotografií o každodennom živote beduínov si v Etnografickom múzeu na Malej hore 2 v Martine môžete pozrieť do 31. marca 2013.

Autor: Milena Kiripolská, kultúrno-propagačná manažérka SNM

{fcomment lang=sk_SK}

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn