sobota, 23 február 2013 00:00

Fotomaratón a 3M na festivale ZIMOMRIAVKY Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)
Fotomaratón a 3M na festivale ZIMOMRIAVKY Fotomaratón a 3M na festivale ZIMOMRIAVKY

Mesto Martin a Centrum kultúry MARTIN, n.o. pre Vás v spolupráci s Turčianskym kultúrnym strediskom a Fotoklubom Karola Plicku Martin pripravili v rámci podujatia „Zimomriavky - zimný festival kultúry“ fotografickú súťaž s názvom Fotomaratón. Uskutoční sa 16. marca 2013 od 10.00 hod. vo výstavných priestoroch Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine.

Radi fotografujete?

Príďte zachytiť zaujímavé momenty jedného sobotňajšieho dňa v meste Martin (16. marec 2013) a podeliť sa o svoje snímky s verejnosťou. Možno práve Vaše fotografické diela vyhlási porota za najlepšie a zaradí ich do výstavy umiestnenej na verejnom priestranstve počas Dní mesta Martin 2013.

Podmienky súťaže sú jednoduché

Každý záujemca vyplní prihlášku a zašle ju do 14. marca 2013 na adresu Turčianske kultúrne stredisko v Martine, Divadelná 5, 036 01 Martin, príp. elektronickou formou na e-mailovú adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Súťažiť sa bude v dvoch kategóriách, t. j. v kategórii do 16 rokov a nad 16 rokov. V deň konania podujatia budú fotografi oboznámení so šiestimi súťažnými témami (témy teda nebudú vopred známe), dostanú registračné čísla a vyrazia do terénu, kde v priebehu troch hodín nafotia kolekciu snímok. Výsledky trojhodinového snaženia doručia účastníci súťaže do výstavných priestorov Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine. Tam sa o 17.00 hod. stretnú na rozborovom seminári vedenom odbornou porotou a formou prezentácie fotografií rozanalyzujú umeleckú a technickú stránku fotografických diel. Porota vyberie a odmení tri najlepšie kolekcie fotografií z oboch kategórií. Vybrané fotografie budú k dispozícii počas júnových Dní mesta Martin na výstave umiestnenej na verejnom priestranstve v centre Martina.  Viac informácií spolu s propozíciami a prihláškou nájdete na stránkach www.martin.sk a www.tks.sk

Posledné podujatie zo série zimného festivalu kultúry bude patriť poézii a hudbe

Uskutoční sa 21. marca 2013 o 19.00 hod. v sále Barmuseum v podaní 3M, teda Milana Nemčeka, autora textov a poézie, známeho herca Michala Gazdíka a speváka Milana Dočekala. Spoločne pripravia zaujímavú koláž z hudby a slova a zaspomínajú si na staršie piesne skupiny TEAM.

Autor: Miriama Nagajdová

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn