štvrtok, 14 január 2021 09:58

Pre zákaz vychádzania energetici zrušili plánované odstávky elektriny

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Pre zákaz vychádzania energetici zrušili plánované odstávky elektriny Pre zákaz vychádzania energetici zrušili plánované odstávky elektriny

Distribútor elektrickej energie zareagoval na nariadenie vlády, aby odberateľom nekomplikoval už teraz náročnú situáciu. Ak sa nezmenia okolnosti, tento režim bude platiť ešte dva týždne.

ŽILINA. Stredoslovenská distribučná (SSD) každoročne prispôsobuje svoje aktivity počas vianočného obdobia, aby neobmedzovala obyvateľov plánovanými odstávkami elektriny. Do normálneho režimu nabiehajú energetici zvyčajne od Troch kráľov. Tento rok sa ale prispôsobujú výnimočnej situácii v súvislosti s pandémiou koronavírusu a prijatými opatreniami. Všetky plánované práce, ktoré by mali za následok obmedzenie distribúcie elektriny, stornovali až do 24. januára, kedy by mal skončiť zákaz vychádzania.

 

Distribučná spoločnosť pristúpila k tomuto kroku najmä s ohľadom na obyvateľov, ktorí sú nútení zdržiavať sa prevažne doma. Ak by nezrušili odstávky, výrazne by skomplikovali dištančné vyučovanie žiakov, ale aj možnosti zamestnancov pracujúcich z domu.

 

Tak, ako sme odberateľov s predstihom informovali o odstávkach, ich postupne informujeme o ich zrušení. Výnimkou bude len niekoľko ojedinelých prác, kedy budeme nútení prerušiť dodávku elektriny v nevyhnutnom rozsahu jednak kvôli bezpečnosti distribučnej sústavy, ale aj pre to, aby sme predišli vážnym ekonomickým škodám,“ vysvetlil Radomír Rajčáni, riaditeľ divízie prevádzka a údržba energetických zariadení SSD.

 

Aj napriek útlmu niektorých činností zostávame v maximálnom nasadení. Poruchy budeme odstraňovať v normálnom režime, ale za prísnych bezpečnostných opatrení. Našou prioritou je udržať distribúciu elektriny v neobmedzenej prevádzke. Preto musíme dbať na zdravie našich pracovníkov  v najvyššej možnej miere,“ dodal Rajčáni.

Tlačová správa

Oficiálna tlačová správa, redakcia nezodpovedá za jej obsah.