pondelok, 04 júl 2022 09:04

Cestu medzi Žilinou a Martinom v utorok dopoludnia viackrát uzavrú

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Cestu medzi Žilinou a Martinom v utorok dopoludnia viackrát uzavrú Cestu medzi Žilinou a Martinom v utorok dopoludnia viackrát uzavrú

ŽILINA. Počas štátneho sviatku sv. Cyrila a Metoda, teda v utorok 5. júla, dôjde na ceste I. triedy číslo 18 medzi Žilinou a Martinom k obmedzeniu dopravy.

Komunikácia bude v čase od 9:00 do 11:00 hod. striedavo neprejazdná v dvadsaťminútových intervaloch. Príčinou obmedzenia bude odstraňovanie poruchy na vzdušnom elektrickom vedení vysokého napätia (22 kV), ktoré križuje cestu v blízkosti prvej svetelnej križovatky pri vstupe do Žiliny. Energetici zo Stredoslovenskej distribučnej (SSD) natiahnu ponad cestu vodiče. Vzhľadom na bezpečnosť ide o mimoriadne náročnú prácu, preto je striedavé uzatváranie cesty nevyhnutné.

 

Počas búrky došlo k poškodeniu vedenia vysokého napätia, v dôsledku čoho sa zvýšil previs vodičov nad cestou. Boli tak nízko, že ich zachytil a strhol kamión,“ vysvetlil Ján Pončka, technik údržby SSD. Energetici naplánovali opravu na sviatočný deň, kedy nepremáva väčšina nákladných áut. Dopoludňajší termín vybrali s predpokladom, že dopravná špička v tomto úseku cesty vyvrcholí podvečer. „V nočných hodinách zas neumožňuje takúto závažnú opravu na úrovni vysokého napätia legislatíva. Veľmi precízne sa na to pripravujeme a vynaložíme maximálne úsilie, aby sme práce zrealizovali čo najskôr,“ dodal Pončka.

Tlačová správa

Oficiálna tlačová správa, redakcia nezodpovedá za jej obsah.