Tlačová správa

Tlačová správa

Oficiálna tlačová správa, redakcia nezodpovedá za jej obsah.

Industriálny štýl zariadenia domácnosti si môžete zvoliť aj bez toho, aby ste bývali v lofte. Pri osvetľovaní takto poňatého príbytku sú vhodným doplnkovým zdrojom bodovky.

Divadlá, kultúrne centrá, umelecké školy a ďalšie kultúrne priestory otvárajú 19. novembra dvere a zákulisia počas večerných a nočných hodín, a demonštrujú svoju otvorenosť novým podnetom a inšpiráciám. Myšlienka spoločného podujatia vznikla na podnet francúzskych divadelných umelcov v roku 2008. Možnosť prezentovať divadelný program aj inak, ako počas všedných dní, spája stovky divadiel a tisícky divákov vo vybraných krajinách Európy. Na Slovensku ju koordinuje Divadelný ústav v Bratislave.

Dňa 18.10.2022 sa v Turčianskej knižnici v Martine konal Informačný seminár k online hre C-Game: Hra s prvkami kariérového poradenstva v meste plnom povolaní, ktorý zorganizovalo združenie K.A.B.A. Slovensko ako jeden zo šiestich partnerov zo 4 krajín EÚ.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský dnes symbolicky otvoril novú investičnú kapitolu slovenského zdravotníctva. Poklepal na základný kameň novej nemocnice v Martine a oznámil podporenie troch ďalších zariadení z eurofondov.

Spoločnosť McDonald's s materskou firmou v Spojených štátoch sa počas svojej dlhoročnej pôsobnosti na Slovensku snaží poskytovať nielen kvalitné produkty a služby, ale aj pomáhať mladým ľuďom a komunitám. V týchto dňoch preto opätovne venovala anglické knihy pre vybavenie knižnice na Obchodnej akadémii na Bernolákovej ulici v Martine. Po otvorení anglických knižníc v Prešove a Nitre, tak darovala približne 50 anglických kníh vrátane dvojjazyčných formátov ďalšej strednej škole na Slovensku.

MojaPoliklinika na Bottovej ulici v Martine ukazuje, ako môže vyzerať zdravotníctvo a ambulantná starostlivosť. Priestory spĺňajúce najnovšie normy a štandard, na ktorý sa ľahko zvyká. Ošúchané koženkové lavice, staré linoleum a vŕzgajúce prebaľovacie pulty v čakárňach tu nenájdete.

Povahou srdciar, zapálený pre vec a občas aj vďaka svojej buldočej neodbytnosti, patrí medzi známe tváre v meste Martin. Vo voľbách kandiduje na poslanca do mestského zastupiteľstva v Martine za mestskú časť Priekopa a do Žilinského samosprávneho kraja za okres Martin. Martin Hudec nám predstavil svoj volebný program aj svoje postoje ku investíciám a projektom v našom meste.

Viacúčelové ihrisko v centre mesta Martin na Ul. Sokolíka prechádza postupnou rekonštrukciou. Prvou investíciou bola obnova asfaltového povrchu, nasledovalo maľovanie čiar a čoskoro pribudne aj prevádzkový poriadok.

Martin sa hospodársky ozdravuje, dlh mesta klesá. Za posledné štyri roky sa mesto Martin hospodársky výrazne ozdravuje. Jeho úverová zadlženosť klesla oproti začiatku volebného obdobia o 21 percent.

Slovenský spolok študentov zubného lekárstva má za sebou úspešný 10. ročník osvetovo-preventívnej akcie s názvom Spolu za zdravý a krásny úsmev (SZKÚ), ktorej súčasťou boli aj študenti Jesseniovej lekárskej fakulty UK v Martine.

Strana 1 z 63