Industriálny štýl zariadenia domácnosti si môžete zvoliť aj bez toho, aby ste bývali v lofte. Pri osvetľovaní takto poňatého príbytku sú vhodným doplnkovým zdrojom bodovky.

Organizátori Behu medikov odovzdali Univerzitnej nemocnici Martin finančný dar, ktorý sa im počas aktuálneho ročníka podarilo vyzbierať.

Purpurová farba je oficiálnou farbou predčasne narodených detí. Neonatologická klinika Univerzitnej nemocnice Martin sa do tejto farby vyzdobila a vysvietila pri príležitosti svetového dňa predčasne narodených detí, ktorý si pripomíname 17. novembra.

Dňa 18.10.2022 sa v Turčianskej knižnici v Martine konal Informačný seminár k online hre C-Game: Hra s prvkami kariérového poradenstva v meste plnom povolaní, ktorý zorganizovalo združenie K.A.B.A. Slovensko ako jeden zo šiestich partnerov zo 4 krajín EÚ.

Do územia UMR Martin príde v najbližších rokoch viac ako 29 miliónov eur. Do príprav strategického plánu pod názvom “Turiec 2030” sa má možnosť zapojiť aj verejnosť.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský dnes symbolicky otvoril novú investičnú kapitolu slovenského zdravotníctva. Poklepal na základný kameň novej nemocnice v Martine a oznámil podporenie troch ďalších zariadení z eurofondov.

Spoločnosť McDonald's s materskou firmou v Spojených štátoch sa počas svojej dlhoročnej pôsobnosti na Slovensku snaží poskytovať nielen kvalitné produkty a služby, ale aj pomáhať mladým ľuďom a komunitám. V týchto dňoch preto opätovne venovala anglické knihy pre vybavenie knižnice na Obchodnej akadémii na Bernolákovej ulici v Martine. Po otvorení anglických knižníc v Prešove a Nitre, tak darovala približne 50 anglických kníh vrátane dvojjazyčných formátov ďalšej strednej škole na Slovensku.

Martin (24.10.2022) – Primátor mesta Martin Ján Danko dnes slávnostne prebral stavbu nového Centra sociálnych služieb Martin – Podháj. Za rekordný čas v areáli vyrástla moderná budova, ktorá spĺňa tie najvyššie štandardy starostlivosti o seniorov.