Skip to main content
© , METRO
Tvoríme úspešné príbehy
a komunikačné stratégie
www.projektmetro.sk

Kampaň Do práce na bicykli štartuje už 1. júna!

Autor: Mesto Martin
Foto: Mesto Martin
Uverejnené: 13. máj 2024

Martin (13.05.2024) – Obľúbená cyklosúťaž Do práce na bicykli nebude chýbať ani v roku 2024. Dvojčlenné až štvorčlenné tímy martinských cyklistov sa môžu registrovať na www.dopracenabicykli.eu.

Cyklistika patrí medzi najobľúbenejšie športy všetkých Martinčanov, čo dokazujú aj každoročne skvelé výsledky nášho mesta v súťaži Do práce na bicykli. V celoslovenskom meradle obsadzujeme popredné miesta v najazdených kilometrov aj počte účastníkov a šiesty krát je Martin celoslovenským lídrom tejto kampane. Dokážme to aj v roku 2024.

Registrujte svoje dvoj až štvorčlenné tímy už dnes na www.dopracenabicykli.eu. Okrem kilometrov, ktoré sa prejavia na vašom zdraví, čistejšom meste a lepšom životnom prostredí môžete súťažiť aj o atraktívne ceny. Minulý rok sa v Martine zapojilo až 266 tímov s počtom 898 účastníkov, ktorí spolu najazdili 115 902,91 km. Bude nás tento rok ešte viac?

Do kampane “Do práce na bicykli” sa môžu prihlásiť firmy, organizácie, občianske združenia a inštitúcie pôsobiace na území mesta Martin vrátane študentov z rovnakej školy, ktorý v deň začatia kampane dosiahli vek minimálne 15 rokov. V prípade, že je vek súťažiaceho nižší ako 15 rokov, musí jazdiť do školy/škôlky v sprievode osoby staršej ako 18 rokov. Tímy sa môžu registrovať až do 7. júna 2024. Súťažné kilometre pre svoj tím môžete zbierať počas celého júna 2024.

Registrovať sa môžete aj keď pracujete na home office. Ako jazdy budete zapisovať vaše „obvyklé“ cesty do práce, ktoré by ste absolvovali v prípade, že by ste pracovali na svojom bežnom pracovisku. Samozrejmosťou je aj zapojenie sa, pokiaľ do práce chodíte pešo, alebo mestskou hromadnou dopravou. Zabojujete takto o tri špeciálne ceny. Podmienkou je, že počas júna absolvujete aspoň 29 jázd do práce alebo z práce verejnou dopravou alebo pešo.

Navyše, pri použití uvedených foriem dopravy sa súťažiacemu, tímu aj mestu pripočítava ušetrené CO₂, čím účastníci zlepšujú uhlíkovú stopu seba a svojho tímu a zvyšujú aj šance na celkové víťazstvo nášho mesta.


Reklama

POPULAIR

Predpoveď

Reklama

Meteoradar

INSTAGRAM