Skip to main content
© , METRO
Tvoríme úspešné príbehy
a komunikačné stratégie
www.projektmetro.sk

Po dopravnej nehode pozitívna dychová skúška 3,79 promile

Autor: KR PZ Žilina
Foto: KR PZ Žilina
Uverejnené: 22. august 2023

V pondelok (21. augusta) v čase okolo 15.05 hod. došlo na miestnej komunikácii v meste Martin k dopravnej nehode. Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že 35-ročný muž z Martina cúval s osobným motorovým vozidlom Volkswagen po ulici Nálepkova, v smere na ulicu Tomášikovu, kde zadnou časťou vozidla narazil do bytového domu.

Po dopravnej nehode sa muž podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,82 mg/l (3,79 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu. V súvislosti s touto udalosťou už 35 ročný muž čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Ďalšie okolnosti dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Alkohol za volant nepatrí!

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické a alkohol za volant nepatrí. Každý by mal začať od seba, teda uvedomiť si, že kombinácia alkohol a šoférovanie nikdy nie je správne riešenie.


Reklama

POPULAIR

Predpoveď

Reklama

Meteoradar

INSTAGRAM

príbuzné témy

Reklama