Skip to main content
© , METRO
Tvoríme úspešné príbehy
a komunikačné stratégie
www.projektmetro.sk
Martin
* 24. júl 1985

Karvay Dalibor

Povolanie: huslista

Životopis

Od detstva preukazoval pozoruhodný hudobný talent. Keď mal tri a pol roka, začal hrať na husle pod vedením svojho otca. Dlhý čas bol známy ako “zázračné dieťa” vďaka pokročilej technike a neobvykle ucelenému výrazu. Svoj prvý koncert mal vo veku 7 rokov. Absolvoval systematické štúdium na Žilinskom konzervatóriu u Prof. Bohumila Urbana a od roku 2000 bol navštevujúci študent a neskôr riadny študent na Viedenskom konzervatóriu v Rakúsku.

V súčasnosti študuje na Konzervatóriu mesta Viedeň, v triede dobre známeho husľového pedagóga Prof. Borisa Kuschnira. V roku 2002 sa zúčastnil na majstrovskom kurze u Prof. Hermana Krebbesa. Venuje sa taktiež komornej hudbe ako člen klavírneho tria.

Výber z tvorby

Už počas svojho štúdia na Základnej umeleckej škole vo Vrútkach urobil niekoľko nahrávok pre Slovenský rozhlas. Od roku 1993, kedy získal Zlatú cenu na Medzinárodnej Kocianovej husľovej súťaži v Ústí nad Orlicí, bol mnohokrát ocenený na medzinárodných hudobných súťažiach. Vystupoval na koncertoch v Európe, Južnej Amerike, Severnej Amerike a Ázii, spolupracoval s mnohými orchestrami a dirigentmi zvučných mien.